przydatne akcesoria dla psów

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

przydatne akcesoria dla psów

Kilka miesięcy temu postanowiliśmy z rodzicami przygarnąć psa ze schroniska. Tuż po tym, jak decyzja o wzięciu psiaka zapadła od razu chciałam się udać na zakupy w celu skompletowania wszystkich niezbędnych dla czworonoga przedmiotów. Mój tata jednak stwierdził, że taki zakup nie ma sensu dopóki nie wybierzemy psiaka i jak się okazało z biegiem czasu, tata miał całkowitą rację.

Sklep z akcesoriami dla psiaków

przydatne akcesoria dla psówKiedy wreszcie przeprowadziliśmy się do domu na wsi, rodzice zaproponowali, żebyśmy przygarnęli psiaka. Nasz nowy dom był znacznie większy od mieszkania w bloku i wręcz brakowało nam jakiegoś wesołego towarzysza. Początkowo zastanawialiśmy się nad psami rasowymi, ale koniec końców padła decyzja o tym, aby wybrać się do schroniska. Od razu, kiedy wspólnie ustaliliśmy datę odwiedzin chciałam zrobić zakupy, nawet te najmniejsze w celu nabycia podstawowych rzeczy dla psa. Tata jednak uznał, że jeszcze na to za wcześnie ponieważ nie wiemy, czy weźmiemy dużego psa, czy też może mniejszego. Przyznałam mu rację, a po odwiedzinach schroniska podziękowałam sobie, że nie zrobiłam zakupów wcześniej ponieważ wówczas wzięłabym tylko rzeczy dla jednego czworonoga, a co z pozostałymi? Nasza wrażliwość na zwierzęta oraz miłość do psów sprawiła, że mieliśmy największą ochotę zabrać wszystkie psy z takiego miejsca, ale niestety aż tak dużego domu nie posiadaliśmy. Rodzice jednak zgodzili się, że dom z całą pewnością pomieści trzy czworonogi, aby każdy z nas miał z kim spacerować! Tym sposobem decyzja padła na dwa mniejsze psy i jednego większego. Teraz mogliśmy już robić zakupy. Myślałam, że będziemy kupować jedynie miski, legowiska, szelki i smycze, ale rodzice dostali prawdziwego pozytywnego oczywiście, hopla na punkcie swoich nowych „dzieci” dlatego stwierdzili, że kupią wszelkie przydatne akcesoria dla psów, jakie tylko znajdą w internecie. Kupiliśmy nie tylko to, co najpotrzebniejsze. Psiaki też dostały od nas szereg najróżniejszych zabawek. Niektóre z nich służyły nawet do ćwiczeń zmysłów psiaka oraz do treningu ich umysłu! Oprócz specjalnych kulek oraz mat i innych zabawek do chowania smakołyków kupiliśmy również ubranka na zimę, specjalne szampony oraz szczotki i rękawice do zbierania sierści, a dla największego psiaka rodzice znaleźli specjalne liny do zabawy w przeciąganie! Po powrocie do domu na psiaki, które miały u nas wkrótce zamieszkać czekał plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Wzięcie psiaków ze schroniska było najlepszą decyzją w naszym życiu. Pusty dom od razu zrobił się radośniejszy szczególnie, że akcesoria niezwykle przypadły do gustu naszym czworonogom. W dodatku psiaki zmobilizowały rodziców do większej ilości ruchu ponieważ teraz całą trójką, a w zasadzie szóstką codziennie spacerujemy przed zachodem słońca, a kiedy pogoda nie dopisuje wówczas psiaki bawią się swoimi zabawkami w domu.