Przyczepy dwuosiowe w samochodach osobowych

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Przyczepy dwuosiowe w samochodach osobowych

Chcąc przewieźć większe gabaryty naszym samochodem osobowym z reguły musimy posłużyć się dodatkowymi przyczepami. Wszystko przez to, że nawet w dużych autach typu kombi nie ma wystarczająco dużo miejsca aby przewieźć nawet meble większe niż stolik pod telewizor. Auta terenowe, które wydawałoby się, że są już wystarczająco praktyczne również nie zmieszczą takich bagaży.

Przyczepy dwuosiowe w transporcie dużych gabarytów

przyczepa dwuosiowaJeśli więc mamy do transportu coś o większym wymiarze dobrze jest mieć auto wyposażone w hak samochodowy do którego można doczepić odpowiednią przyczepę. Standardowy zestaw samochodowy z małymi przyczepami nie zajmuje zbyt wiele miejsca i dzięki niewielkiej wadze daje się go prowadzić posiadając tylko kategorie prawa jazdy B. Niestety jeśli już potrzebujemy transportu większych rzeczy wymagane jest abyśmy dysponowali prawem jazdy kategorii B+E i wtedy możemy używać zestawów z dużymi przyczepami. Duże przyczepy nie posiadają już jednej osi, która byłaby niewystarczająca dla przewożenia większych materiałów tylko z reguły tych osi posiadają dwie. Typowa przyczepa dwuosiowa potrafi zabrać na podkład nawet ładunek ważący parę ton bez konsekwencji związanej z zerwaniem zawieszenia. Wynika to z rozkładu ciężaru, który w tym przypadku rozchodzi się nie na jedną, ale na dwie osie, w związku z czym może on być większy dla dopuszczalnych kategorii tonażowych i nacisku na oś. Zastosowanie dla przyczep dwuosiowych jest bardzo szerokie. Od podstawowych przyczepek o niskich burtach, które można dodatkowo wyposażyć w plandeki chroniące ładunek przed warunkami podłogowymi, mogą także wystąpić wersje w formie lawety do transportu samochodów osobowych i sprzętu oraz wersje w formie dużej i rozbudowanej przyczepy kempingowej. Lawety często są wyposażone w mechanizmy wciągające umieszczone bezpośrednio na przyczepie, dzięki czemu auta łatwo można wciągnąć na przyczepę, nawet jeśli nie mogą wjechać na nią same. Jeśli chodzi o kampery to w przypadku przyczep dwuosiowych można już liczyć na dość duży komfort, gdyż na dwuosiowej przyczepie można umieścić dużą gabarytowo zabudowę, w której znajduje się z reguły osobna sypialnia i łazienka.

Pomijając fakt, że duże przyczepy o dwóch osiach wymagają odpowiednich uprawnień, to na pewno liczba ich zastosowań jest o wiele większa niż w przypadku wersji z jednymi osiami. Oczywiście z reguły decydują się na nie tylko specjaliści, którzy używają je do codziennej pracy lub osoby lubiące podróżować w kempingu i ceniące sobie wysoką wygodę. Osoby, które mają dość dużo do przetransportowania, ale nie chcą zakapować tak drogiej przyczepy mogą ją wypożyczyć w wypożyczalni.