Przewodnik po wyborze piżam dla chłopców

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Przewodnik po wyborze piżam dla chłopców

Decydując o tym, jak wybrać piżamę dla małego chłopca, należy pamiętać, że ciało dziecka funkcjonuje zgodnie z własnymi zasadami, dlatego nie można wybierać rzeczy dla dziecka według tych samych zasad, na których sam wybrałbyś ubrania do spania. Mechanizm wymiany ciepła dziecka kończy się dość późno – dzieci szybko marzną i łatwo się przegrzewają. Ponadto układ nerwowy dziecka dopiero się rozwija, więc uspokojenie przed snem może być dla niego trudne.

Jak wybrać piżamę dla małego chłopca?

piżama dla chłopca - 110 cmJak już wspomniano, dzieciom jest trudniej niż dorosłym tolerować zarówno ciepło, jak i zimno, dlatego każde dziecko musi mieć co najmniej dwa komplety bielizny nocnej. Najlepszą opcją na letnią piżamę są szorty i koszulka lub koszulka z krótkim rękawem. Najlepiej wybrać tkaninę, która jest co najmniej w osiemdziesięciu procentach naturalna. Bawełna doskonale sprawdza się jako materiał: jest odporna na ścieranie, hipoalergiczna i przyjemnie chłodzi ciało w upale. Na zimę dla chłopca lepiej wybrać zestaw spodni i koszulkę lub koszulkę z długim rękawem. Jako materiał doskonale sprawdza się flanelowa lub gruba ciepła dzianina. Obie te tkaniny wykonane są z bawełny. Ponadto warto zwrócić uwagę na bambus. Jej tkaniny są miękkie, jedwabiste i trwałe. Trzeba też zwrócić uwagę na jakość wzorów i szwów, jaką posiada piżama dla chłopca – 110 cm to rozmiar uniwersalny dla małych chłopców. Szwy nie powinny wbijać się w pachy i krocze, a także powinien być odpowiedni luźny krój. Na sklepowych półkach nie brakuje dziś piżam. Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy producenci są sumienni w projektowaniu swoich produktów. Tak więc dzisiaj istnieje ogromna liczba piżam z bohaterami. To właśnie przyciąga uwagę chłopców. Najlepszą opcją jest jasny monochromatyczny lub przyciemniony obraz. Ten punkt jest szczególnie ważny dla niemowląt, które z tego czy innego powodu cierpią na zaburzenia snu. Podobnie jest z dziećmi w starszym wieku. Decyzja, jakiego rozmiaru piżamy potrzebuje dziecko, jest dość prosta. Tabele rozmiarów w różnych krajach są najczęściej powiązane z dwoma parametrami: wzrostem i objętością klatki piersiowej.

Lepiej kupować rozmiar dokładnie według wymiarów, bo niewygodnie jest spać w zbyt dużej piżamie i też tej, która jest za mała. Nie ma sensu kupować piżamy za dużej, bo chłopiec szybko rośnie. Bielizna nocna, jest często prana i może się zużyć, zanim dziecko z niej wyrośnie. Dlatego też kierujmy się zdrowym rozsądkiem i tym czego młody człowiek aktualnie potrzebuje. Zwróćmy uwagę na piżamy z materiałów naturalnych od dobrych producentów.