Przewaga ekranów LED nad LCD

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Przewaga ekranów LED nad LCD

Ekrany wielkopowierzchniowe obecnie odgrywają bardzo dużą rolę. Szczególnie mogą się one okazać przydatne podczas organizacji różnego typu eventów, takich jak konferencje czy spotkania prezentujące nowy produkt. Są one także nieocenione szczególnie w roli bilbordów.

Zalety pełnoekranowych ekranów LED

pełnokolorowe ekrany ledEkrany wielkopowierzchniowe, zwane również telebimami, różnią się od tych, w które wyposaża się nasze telewizory, czy też komputery. Przede wszystkim takie ekrany muszą się okazać czytelne w niemal każdych warunkach, również w bardzo ostrym świetle. Takich ekranów bardzo często bowiem używa się na różnego rodzaju konferencjach, eventach, konferencjach produktowych i tego typu wydarzeniach, które odbywają się w halach targowych, gdzie oświetlenie jest bardzo jasne. Ekrany LCD w takich warunkach byłyby praktycznie nieczytelne, ze względu na słaby kontrast i jasność, dlatego tez w takich warunkach ogromną rolę odgrywają pełnokolorowe ekrany led. Ekrany LED mają bowiem bardzo wiele zalet, których nie mają ekrany LCD, a różnice pomiędzy nimi wynikają z różnych technologii. Ekrany LED wyświetlają wiec obraz w oparciu o tysiące małych diod LED, z których każda świeci swoim własnym światłem. Dzięki temu właśnie, ekrany te w przypadku wyświetlania czerni wyświetlają ją idealnie, gdyż diody w takim wypadku po prostu w ogóle się nie świecą. Dzięki temu ekrany LED mogą wyświetlać obraz o niezwykle wysokim kontraście, który zbliża się do nieskończoności i są one dzięki temu widoczne w praktycznie każdych warunkach oświetleniowych. Jest to duża przewaga tego typu pełnowymiarowych wyświetlaczy nad wyświetlaczami wykonanymi w technologii LCD. Nie bez znaczna jest także fakt, ze wyświetlacze typu LED zużywają znacznie mniejsze ilości energii, co również jest związane bezpośrednio z technologią, w której zostały one wykonane. Dzięki temu nawet wielogodzinne odtwarzanie treści na tego typu ekranach nie obciąży zbytnio finansów danej firmy zbyt dużymi rachunkami za energie elektryczną. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie powinno dziwić, ze ekrany wykonane w technologii LED są obecnie tak popularne, w szcególnosći w użytku profesjonalnym. Są bowiem one widoczne w każdych warunkach i energooszczędne, a dodatkowo bardziej odporne pod względem mechanicznym.

Wybór odpowiedniego ekranu do użytku profesjonalnego nie jest zadaniem łatwym. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego kontrast, ale także i zużycie przez niego energii. Właśnie dlatego w zastosowaniach profesjonalnych lepiej sprawdza się wielkopowierzchniowe ekrany wykonane w technologii LED.