Przedpokój – wybór funkcjonalnej garderoby

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Przedpokój – wybór funkcjonalnej garderoby

Odpowiednio urządzona garderoba pozwoli nam zaoszczędzić sporo miejsca w przedpokoju, jak i uczynić to pomieszczenie bardzo praktycznym podczas codziennego funkcjonowania. W zależności od wielkości przedpokoju w garderobie oprócz podstawowych rzeczy możemy umieścić tam także wiele innych akcesoriów i tym sposobem możemy częściowo zrezygnować z ustawiania szafy w sypialni lub salonie. Jaki rodzaj garderoby będzie najlepszy?

Jaki rodzaj garderoby do przedpokoju?

garderoba do przedpokoju z lustremNie da się ukryć, że w wielu domach garderoba znajduje się właśnie w przedpokoju i bez wątpienia jest jego głównym elementem. Aranżacja garderoby w tym właśnie miejscu nie zawsze jest prosta, ponieważ jak wiadomo dużym ograniczeniem może, ale nie musi okazać się metraż jakim dysponujemy. Świetną opcją, wybieraną przez wiele osób jest szafa wnękowa, która pozwala stworzyć obszerną strefę przechowywania głównie ubrań oraz innych elementów w jednym miejscu. Nie ma nic piękniejszego od estetycznie i praktycznie posegregowanych rzeczy w specjalnie przeznaczonych do tego szufladach czy koszykach. Pozwoli nam to zaoszczędzić dużo czasu, ponieważ wszystko mamy zaledwie na wyciągnięcie ręki. W wąskich i mniejszych przestrzeniach idealnym rozwiązaniem będzie garderoba do przedpokoju z lustrem wyposażona w praktyczne drzwi przesuwne. Lustro, jasne kolory i odpowiednie oświetlenie są w stanie idealnie powiększyć każdy przedpokój. Oprócz półek w garderobie powinny się tam także znajdować m.in. wygodne kosze, wysuwane szuflady, drążki i haczyki do wieszania odzieży. Jak również różnego rodzaju organizery na przykład na biżuterię, szale, paski do spodni czy sukienek lub parasole. Im wybierzemy większe zróżnicowanie wyposażenia szafy, tym łatwiej będzie dopilnować porządku i wszystko pięknie poukładać na wyznaczonym miejscu. Oprócz funkcjonalnej szafy garderoba powinna zawierać również szafki na buty, miejsce do wieszania kluczy oraz łyżki do butów, jak również musimy zadbać o specjalne siedzisko, które ułatwi ubieranie, ściąganie lub sznurowanie butów, w szczególności duży komfort i wygoda dla osób starszych.

Ważne, aby decydując się na garderobę w przedpokoju, należy pamiętać o regularnym sprzątaniu i układaniu wszystkiego na swoim miejscu. Istotna będzie także pielęgnacja luster, ponieważ są pierwszym elementem, na który zwracają uwagę osoby nas odwiedzające, dlatego powinny być zawsze estetyczne i czyste. W ograniczonym metrażu z łatwością zamówimy garderobę na wybrany i potrzebny dla nas wymiar, która idealnie dopasuje się do wnętrza przedpokoju.