Prosty zakup zadłużonej spółki

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Prosty zakup zadłużonej spółki

Jestem przedsiębiorcą. Z powodzeniem prowadzę swój biznes w Polsce od ponad dziesięciu lat. Moja firma zajmuje się produkcją części zamiennych do sprzętów elektronicznych. Interes dobrze idzie, mamy wielu zadowolonych klientów, a nasza firma jest uznawana za rzetelną. Biznes prowadzę z dobrym kolegą ze studiów. Jesteśmy wspólnikami, a zatem musimy na sobie polegać. W ostatnim czasie wspólnik zaproponował mi przejęcie zadłużonej spółki.

Zalety wynikające z kupienia zadłużonej spółki

kupię spółkę z długamiPosiadam już całkiem spore doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu, a przynajmniej tak mi się wydaje. Moja firma zajmuje się produkowaniem części zamiennych do urządzeń elektronicznych, takich jak chociażby komputery stacjonarne, laptopy oraz tablety. W ostatnim czasie firma naprawdę się rozrosła. Zatrudniliśmy kilkadziesiąt nowych osób, a ponadto też zainwestowaliśmy w nowoczesne urządzenia. Nasze obroty rosną z roku na rok. mimo wszystko jednak byłem bardzo zdziwiony, kiedy mój wieloletni wspólnik zaproponował mi, żebyśmy przejęli całkiem dużą spółkę w stanie upadłości. Pomyślałem sobie, że to kompletnie bez sensu, po co bowiem brać sobie na głowę spółkę z długami? Wspólnik wyjaśnił mi zasadność takiego postępowania oraz co możemy na tym zyskać. Zadłużona spółka, która mieliśmy kupić zajmuje się, a raczej zajmowała, bo od kilku miesięcy firma ma zawieszoną działalność, sprzedażą używanych urządzeń elektronicznych. Swego czasu firma miała naprawie sporo klientów. Ich bogata oferta były zainteresowane również firmy zagraniczne. Mimo to w wyniku nietrafionych inwestycji firma popadła w długi. Wspólnik stwierdził, ze mamy na tyle wolnych środków, ze spokojnie możemy zainwestować w upadłą firmę i doprowadzić wszystko do porządku. Po dłuższym czasie zdecydowałem, że kupię spółkę z długami. na szczęście moja decyzja okazała się trafna. Zainwestowaliśmy w spółkę, spłaciliśmy jej długi, a po dłuższym czasie firma wyszła na prostą. Mogliśmy poszerzyć swoją ofertę o sprzedaż używanego sprzętu elektronicznego. Opłaciło się to naszej firmie. jestem wdzięczny mojemu wspólnikowi, ze namówił mnie do kupienia tej firmy.

Bardzo długo zastanawiałem się nad kupnem zadłużonej spółki zajmującej się sprzedażą części do komputerów i używanych laptopów. Wspólnik przekonywał mnie, że będzie to bardzo dobry interes dla nas obu. Nie ulega wątpliwości, że tego typu inwestycję trzeba na spokojnie przemyśleć. Nie można niczego robić pochopnie. Ostatecznie zdecydowałem się na zakup zadłużonej spółki. Nie pożałowałem swojej decyzji.