Projektowanie graficzne stron

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Projektowanie graficzne stron

Strona internetowa powinna być prawidłowo zaprojektowana pod względem graficznym. Chodzi zarówno o grafiki, które mają zwiększać atrakcyjność wizualną strony, jak i po prostu ułożenie treści na niej. Warto jest się tym zainteresować, aby mieć pewność, że nasza strona jest atrakcyjna, a zarazem prosta i zrozumiała dla każdego. Strona powinna być zaprojektowana tak, aby z jakiegoś powodu osoba przebywająca na niej chciała tam zostać zapoznać się z jej treścią. To duże wyzwanie dla tych, którzy robią takie strony internetowe.

Grafika podczas projektowania treści strony

projektowanie stronGrafika jest bardzo ważna, ponieważ to na nią zwracają uwagę ludzie, którzy nie znają się na programowaniu. Zakładam, że właśnie takie osoby są Twoją grupą docelową, dlatego warto jest o nie zadbać. Projektowanie stron pod tym względem wydaje się być najtrudniejszą rzeczą, ale jak się okazuje – jeśli masz pomysł nie jest tak źle. Część grafików kieruje się raczej pewnym standardem, który jest obecnie modny. Chodzi o to, że ogranicza się ilość kolorów, ale w zamian zwiększa się czytelność danego portalu. Do tego można dodać jakieś ciekawe przejścia, co niejednokrotnie uatrakcyjnia nam czytanie stron. Warto jest zastanowić się nad tym, aby strona internetowa byłą dopasowana graficznie do tematyki, jaka jest na niej zawarta. Na przykład jeśli strona dotyczy filtrów do wody, warto jest w tle dodać na przykład krople wody. Dzięki temu od razu wiadomo na jakim portalu jesteśmy. Jeśli strona ma spełniać zadanie marketingowe dla firmy, zadbajmy o wszystkie symbole wizualne kojarzące się z naszą marką. Identyfikacja wizualna firmy to kwestia bardzo poważna, gdyż na dłuższą metę zwiększa ona naszą liczbę klientów. Jeśli logo nie jest dopasowane kolorystycznie do strony, warto jest na potrzeby internetu zmienić jego kolory. Dopasowanie elementów to rzecz, której nie może zabraknąć podczas pozycjonowania. Pamiętajmy o tym, jeśli chcemy mieć naprawdę profesjonalny portal, który będzie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród internautów.

Projektowanie tego typu stron to zadanie dla doświadczonych grafików, którzy znają się na tym i wiedzą jak połączyć dwa elementy tak, by wizualnej do siebie pasowały. Poza ciekawym wyglądem strony trzeba też zadbać o jej czytelność oraz prostotę w obsłudze. Strona musi być intuicyjna, abyś mógł znaleźć na niej wszystko to, czego potrzebujesz. Na pewno lepiej jest mieć oryginalną stronę internetową, niż korzystać z szablonów, które krążą w sieci. Ludzie stawiają bardziej na indywidualność.