Profesjonalne szkolenie przekazuje wiedzę podologiczną

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Profesjonalne szkolenie przekazuje wiedzę podologiczną

Działania, które obejmują wszelkie zabiegi wykonywane w obrębie stóp, należą do zadań podologa. Specjalizacja ta łączy w sobie elementy kosmetologii, dermatologii, ortopedii i chirurgii. Osoby, które zawodowo zajmują się pielęgnacją oraz leczeniem stóp, muszą przejść odpowiednie szkolenie, które organizowane jest w wielu miejscach w Polsce. Mimo tego, iż ta dziedzina medycyny w Polsce jest stosunkowo nową dyscypliną, to jednak cieszy się dużą popularnością w obecnych czasach.

Bogata oferta szkoleń podologicznych

szkolenia podologiczneDoświadczeni podolodzy pomagają pacjentom w przypadku wielu problemów dotyczących stóp. Zgłaszają się do nich pacjenci, którzy borykają się z problemami ruchowymi, osoby niepełnosprawne, ludzie, których problem jest nadpotliwość stop oraz grzybica. Pomagają także w przypadku wrastających paznokci. Do zadań specjalisty należą nieinwazyjne zabiegi, takie jak profesjonalne obcinanie paznokci u stóp, usuwanie odcisków, modzeli oraz nagniotków, likwidacja pękającej skóry na stopach, a także usuwanie zrogowaciałego naskórka. Podolodzy wykonują także masaż stóp, zajmują się rekonstrukcją płytki paznokciowej. Osoby, które chcą zajmować się profesjonalnie tą specjalizacją, muszą odbyć specjalne szkolenia podologiczne. Zdobywają tam niezbędną wiedzę na temat budowy anatomicznej, a także biomechaniki stóp. Uczą się, jak wygląda budowa paznokcia, a także poznają tajniki pielęgnacji stóp. Przekazywana jest tam także wiedza na temat chorób stóp, kursanci dowiadują się, w jakim sposób odróżnić zdrową płytkę paznokcia od zaatakowanej grzybicą. Poznają także preparaty, które leczą konkretne schorzenia. Na kursach przekazywana jest wiedza na temat bezpieczeństwa i higieny pracy, uczestnicy dowiadują się, w jaki sposób przygotować się do zabiegu podologicznego, jak zdezynfekować i wysterylizować narzędzia. Poznają także zasady prawidłowego przeprowadzenia wywiadu z pacjentem. Tego typu szkolenia organizowane są w wielu miejscach, dzięki czemu można zdobyć cenną wiedzę na temat chorób stóp. Program kursów jest przygotowany z myślą o osobach, które chcą zostać profesjonalistami.

Ćwiczenia odbywają się w małych grupach, co sprawia, iż instruktorzy mogą poświęcić odpowiednią ilość czasu każdej osobie. Zajęcia organizowane są w formie teoretycznej i praktycznej. Każdy temat jest szczegółowo omawiany, kursanci dowiadują się, jak powinni wykonywać zabiegi, a także, jakie są przeciwwskazania do ich wykonania. Po części teoretycznej uczestnicy mogą wykonywać zabiegi, otrzymują wszystkie niezbędne kosmetyki, materiały i sprzęt. Szkolenia zazwyczaj kończą się egzaminem teoretycznym i praktycznym, dzięki którym kursanci mogą sprawdzić swoją wiedzę.