Profesjonalna pomoc producenta

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Profesjonalna pomoc producenta

W wielu obiektach oprócz tradycyjnych instalacji użytkowych konieczne jest wykonanie dodatkowych systemów. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa ludności zgromadzonej na terenie budynku w różnych sferach. Często stosowane są na przykład systemy alarmowe, które mają chronić przed włamaniem i napadem. W takich układach stosuje się co najmniej kilka elementów składowych, z których każdy ma swoje przeznaczenie. Można tutaj wymienić chociażby detektory różnego rodzaju, kontaktrony, centrale, manipulatory czy urządzenia alarmowe.

Jak wybrać dobry sygnalizator?

profesjonalne sygnalizatoryTe ostatnie pełnią ważną funkcję. W momencie, gdy system jest uzbrojony a na terenie chronionego obszaru zostanie wykryta aktywność sprzęt ten się uruchamia w celu wystraszenia włamywacza oraz powiadomienia o zagrożeniu osób przebywających w pobliżu. Właśnie dlatego sygnalizatory bo o nich mowa muszą posiadać odpowiednią konstrukcję, która zapewni możliwość generowania sygnału akustycznego o wysokim natężeniu oraz najlepiej sygnału błyskowego. Podobne urządzenia są również wykorzystywane w innych systemach takich jak chociażby sygnalizacja pożaru. W takim rozwiązaniu wykorzystywane są profesjonalne sygnalizatory, które muszą posiadać niezbędne certyfikaty oraz atesty potwierdzające, że spełniają one wszystkie wymogi prawne oraz normy. Tylko taki sprzęt może być instalowany w miejscach, gdzie zagrożone jest nie tylko mienie, ale również zdrowie i życie ludzkie. Na rynku dostępna jest cała masa sprzętu przeznaczona do różnych rozwiązań. Oprócz sygnalizatorów akustycznych można również znaleźć optyczne, akustyczno-optyczne czy głosowe. Każda z tych odmian jest dedykowana do innego budynku czy pomieszczenia. Warto również wspomnieć, że sygnalizatory mogą być instalowane na zewnątrz budynków. W takiej konfiguracji muszą być one wykonane z odpowiedniego tworzywa, a ich obudowa musi zapewniać wysoki stopień ochrony przed wnikaniem wody oraz pyłu. Niemniej na rynku nie brakuje takich sprzętów.

Podczas wyboru sprzętu należy się kierować przede wszystkim jego funkcjonalnością, przeznaczeniem, ceną, okresem gwarancyjnym, a także w uzasadnionych przypadkach posiadanymi dokumentami. Na podstawie tego można dokonać wyboru najbardziej optymalnego rozwiązania do danego pomieszczenia czy budynku. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości możliwe jest skontaktowanie się z producentem wyrobu w celu omówienia newralgicznych kwestii. Jak widać obecnie rośnie zapotrzebowanie na zaawansowane urządzenia elektroniczne, które mogą być stosowane w systemach różnego typu.