Prawidłowe nabijanie klimatyzacji

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Prawidłowe nabijanie klimatyzacji

Odpowiednio nabita klimatyzacja w naszym aucie gwarantuje wysoki komfort jazdy. Wielu z nas zapomina jednak o regularnych kontrolach, narażając siebie i swoich bliskich na problemy z układem oddechowym. Niesprawdzane przewody klimatyzacyjne są często przyczyną zakażeń grzybiczych. 

Gdzie i jak prawidłowo nabić klimatyzację w aucie? 

mobilna stacja do nabijania klimatyzacjiOdpowiednio nabita klimatyzacja pozwala na wygodne korzystanie z samochodu. Zarówno w upalne, jak i zimne dni, klimatyzacja może się okazać zbawienna. Ważne jest jednak, aby była odpowiednio nabita. Mobilna stacja do nabijania klimatyzacji pojawia się w wielu warsztatach samochodowych. Można ją również zakupić na własny użytek. Przemawia za tym fakt, że są one łatwe i wygodne w użytkowaniu. Nowoczesne stacje do nabijania klimatyzacji wyposażone są również w alarmy, które dają użytkownikowi znać o ewentualnych nieprawidłowościach, które znajdują się w instalacji. Stacje posiadają czujniki i zawory bezpieczeństwa – nie pozwala to na ewentualne wycieki. Bardzo pomocne są wbudowane bazy danych, które zbierają informację o podłączanych pojazdach – zapamiętują je i dzięki temu za każdym razem są w stanie powiedzieć nam przebieg ostatniego serwisu. Mobilne stacje do nabijania klimatyzacji pozwalają oczyścić instalację z zanieczyszczeń, przepłukać ją i udrożnić, przygotowując do napełnienia. Są także bardzo ekonomiczne – odzyskują pozostałości, które utkwiły w przewodach. Dzięki maszynie wykonamy również test szczelności, który jest bardzo istotny dla poprawnego funkcjonowania instalacji. Maszyny posiadają klawiaturę oraz ekran, na którym możemy swobodnie pracować. Są bardzo intuicyjne, podobnie jak dołączone do nich instrukcje. Posiadają także bardzo przydatną funkcję – po zakończonym nabijaniu drukują potwierdzenie, na którym znajduje się szczegółowy opis wykonanych czynności. Bardzo przydaje się to w serwisach samochodowych, gdzie klienci wymagają często sprawozdania z wykonanych zmian. Udając się więc do warsztatu samochodowego, który posiada mobilną stację nabijania klimatyzacji, mamy gwarancję, że zostanie ona uzupełniona w odpowiedni, profesjonalny i bezpieczny dla nas sposób. Najłatwiej jest więc skorzystać z usług mechaników niż próbować samodzielnego napełniania. Nigdy nie mamy pewności, czy instalacja jest wciąż szczelna. 

Mobilne, bezawaryjne stacje do nabijania klimatyzacje znajdują się w niemal każdym warsztacie samochodowym. Umożliwiają one bezpieczne naładowanie instalacji, a także sprawdzenie jej drożności. Jest to niebywale istotne, jeśli chcemy, aby nasza klimatyzacja pracowała poprawnie.