Prawidłowa pielęgnacja soczewek

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Prawidłowa pielęgnacja soczewek

Obecnie mamy kilka różnych metod radzenia sobie z wadami wzroku, które w znacznym stopniu mogą nam utrudniać, czy wręcz uniemożliwiać codzienne życie. Wśród nich można wymienić laserową korekcję wzroku, pozwalającą zredukować wadę do zera. Innymi opcjami są okulary korekcyjne oraz soczewki kontaktowe. Wszystkie te opcje mają swoje zalety i każdy z nas powinien się zastanowić, jaka mu odpowiada oraz skonsultować się w tym zakresie z odpowiednim specjalistą.

Jak należy pielęgnować soczewki kontaktowe?

renu płyn do soczewekZ roku na rok przybywa osób, które noszą soczewki. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i wygodne, a dla wielu osób jest to jedyny sposób na wygodne uprawianie sportu, np. pływania czy też pracę zawodową, jeśli pracują na wysokościach jako alpiniści przemysłowi. Wśród wielu produktów na rynku znajdziemy naprawdę szeroki wybór, od soczewek twardych przez miękkie, od hydrożelowych po silikonowo-hydrożelowe, od jednodniowych po miesięczne. Chociaż miękkie soczewki jednodniowe wydają się najlepszą opcją – codziennie rano zakładamy nowe soczewki, a stare wyrzucamy – jest to też rozwiązanie najdroższe. Soczewki noszone przez dwa tygodnie czy też miesiąc wychodzą taniej, jednak musimy odpowiednio o nie dbać. Kluczowe jest tu codziennie dokładne mycie i nawilżanie soczewek. Potrzebny do tego jest odpowiedni płyn, taki jak Renu płyn do soczewek, który pozwala je umyć, usunąć osady i bakterie, a także dobrze nawilżyć. Soczewkę po wyjęciu z oka (czystymi dłońmi!) należy umieścić w zagłębieniu dłoni, nalać płynu do soczewek i delikatnie, kolistymi ruchami palca, myć soczewkę. Następnie spłukujemy ją czystym płynem i umieszczamy w pojemniczku na soczewki, gdzie zalewamy ją płynem Renu. Dokładnie umyta i opłukana soczewka będzie znów całkowicie dla nas bezpieczna. Nowy płyn w pojemniczku nie tylko ją nawilży, ale też podziała antybakteryjnie. Płyn oczywiście zmieniamy po każdym wyjęciu soczewki, sam pojemniczek również, regularnie, najlepiej co miesiąc.

Chociaż pielęgnacja soczewek kontaktowych może się wydawać czasochłonna, to wcale taka nie jest. Zajmuje nam codziennie co najwyżej kilka minut, a dzięki takim działaniom możemy cieszyć się wygodą jaką dają nam soczewki, równocześnie nie martwiąc się o choroby oczu, jakie może spowodować niewłaściwa pielęgnacja soczewek. Wybierając płyn do ich mycia powinniśmy sięgać po produkty, które są pozbawione konserwantów. Jest bowiem szansa, że taki płyn mógłby podrażnić oko. Płyny bez konserwantów są więc lepszym wyborem, a działają równie dobrze.