Praktyczne domki ogrodowe

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Praktyczne domki ogrodowe

Domki do ogrodu w zależności od wielkości i konstrukcji pełnią dwie różne funkcje – rekreacyjną lub magazynową. Te z dużymi przeszkleniami i tarasem zazwyczaj pełnią rolę domków ogrodowych, letniskowych, a mniejsze domki narzędziowe bez okien służą głównie do przechowywania rzeczy niezbędnych do sezonowych prac w ogrodzie. Często można spotkać połączenie dwóch funkcji w postaci domków na działkę z drewutnią lub szafką narzędziową.

Domek ogrodowy na narzędzia

domki ogrodowe na narzędziaDrewniane domki ogrodowe stanowią doskonałe urozmaicenie przydomowych działek. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim uniwersalnemu zastosowaniu i niewielkiej cenie. To doskonałe miejsce do wypoczynku – świetnie spisują się przede wszystkim w miesiącach letnich. Dają schronienie w upalne dni, są idealne na imprezę lub przyjęcie, a ponadto mogą stanowić dodatkową przestrzeń noclegową. Domki ogrodowe wykorzystywane są także jako składziki na sprzęt sportowy oraz miejsce do majsterkowania. Bez wątpienia domki ogrodowe na narzędzia to wspaniały pomysł dla wszystkich mężczyzn. Jeśli w domu nie mamy wystarczająco dużo miejsca, by przechowywać niezbędne urządzenia, możemy umieścić je właśnie tam. To również rozwiązanie dla osób poszukujących niewielkiej przestrzeni np. do majsterkowania. Domek ogrodowy to inwestycja na lata. Wszystkie konstrukcje znajdujące się w ofercie sklepów z tego typu domkami są wykonane z wysokiej jakości drewna świerkowego. Ponadto domek składa się z gotowych elementów przeznaczonych do samodzielnego montażu. Takie rozwiązanie nie wymaga angażowania profesjonalnej ekipy, a całość można złożyć na podstawie dołączonej instrukcji nawet w kilka godzin. Taka sytuacja to nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Budowa domku ogrodowego będzie wymagać przygotowania trwałego podłoża. W takim wypadku można zastosować wylewkę, kostkę brukową lub bloczki betonowe. Konieczne będzie także utwardzenie gruntu, na którym zamierzamy postawić konstrukcję. Przed rozpoczęciem budowy należy go wyrównać oraz oczyścić z trawy, krzaków oraz chwastów.

Drewniane domki ogrodowe dostępne są w wielu wariantach. Dzięki dużej ilości dostępnych metraży możemy dopasować konstrukcję do powierzchni ogrodu oraz własnych potrzeb. To oznacza, że na budowę nie potrzebujemy pozwolenia, takie trzeba uzyskać dopiero w momencie, gdy całkowita powierzchnia konstrukcji przekracza 35 m2. Ponadto niektóre domki letniskowe są wyposażone w dodatkowe udogodnienia, m.in. taras, wiatę, saunę lub przestrzeń przeznaczona do montażu wanny z hydromasażem.