Potrzebowałam pomocy polskiego adowkata

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Potrzebowałam pomocy polskiego adowkata

To był dla mnie szok, kiedy po latach udanego małżeństwa mój mąż powiedział, że ma kochankę i nieślubne dziecko. Chciałam jeszcze ratować nasz związek, ale szybko sprowadził mnie on na ziemię mówiąc, że już zdecydował i woli przeprowadzić się do tamtej kobiety. Okazało się nawet, że zdążył złożyć już pozew rozwodowy. Wychodząc z mieszkania powiedział jeszcze, że powinnam otrzymać go pocztą w ciągu kilku dni. Szybko otrząsnęła się z tego szoku i doszłam do wniosku, że trzeba będzie zacząć działać. Wiedziałam, że nie poddam się bez walki z nim.

Zatrudniłam polskiego adwokata od spraw rozwodowych

adwokat polski w niemczechOboje z mężem pochodzimy z Polski, ale poznaliśmy się w Niemczech i to tutaj wzięliśmy ślub. W związku z tym, również tutaj miała odbyć się rozprawa rozwodowa. Wiedziałam, że w związku z tym będę potrzebowała pomocy adwokata. Na sali sądowej na pewno poniosłyby mnie nerwy, a to nie przyczyniłoby się do załatwienia sprawy po mojej myśli. Udałam się kancelarii prawnej, którą kojarzyłam i wiedziałam, że Polacy mają o niej bardzo dobre opinie. Przyjmował tam bardzo dobry adwokat polski w niemczech, który specjalizował się w sprawach rozwodowych i innych z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Najważniejsze było dla mnie to, że jest to osoba, która świetnie zna się na polskim prawie cywilnym, co nie było wcale takie oczywiste, biorąc pod uwagę fakt, że byliśmy zagranicą. Ponieważ nie trzeba było umawiać się do niego na wcześniejszą wizytę, po prostu udałam się do jego kancelarii adwokackiej w godzinach jej otwarcia. Już wkrótce przekonałam się,, że to był bardzo dobry wybór. Zatrudniony przeze mnie adwokat był bardzo rzetelny i profesjonalny. Dokładnie przeanalizował moją sprawę i wszystkie przedstawione przeze mnie środki dowodowe, a następnie powiedział mi jakie są możliwe skutki prawne podejmowanych przeze mnie decyzji. Zdecydowałam się na rozwód z orzekaniem o winie, co mogło spowodować że rozprawa rozwodowa będzie dłuższa, ale za to ja bez problemu uzyskam alimenty na siebie i dzieci.

Ponieważ adwokat wypowiadał się w sądzie w moim imieniu, ja nie musiałam nic mówić i miałam zagwarantowane, że moimi sprawami zajmuje się prawdziwy specjalista. Najważniejsze było dla mnie to, że dzięki jego fachowej i skutecznej pomocy sprawę udało się załatwić po mojej myśli i mąż nie mógł mnie w niczym oszukać, wykorzystując fakt, że nie do końca orientuje się jeszcze we wszystkich przepisach, które obowiązują w tym kraju. Jestem bardzo zadowolona z tego adwokata i poleciłam go już nawet mojej koleżance.