Porządne radiotelefony od Baofenga

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Porządne radiotelefony od Baofenga

Mimo iż powszechnie uważano iż sprzęt wojskowy jest najwyższej jakości, wyposażenie przydzielane nam przydziałowo często było przestarzałe i przedatowane. W wielu przypadkach zdarzało się iż sprzęt cywilny był o wiele lepszy niż ten który dostawaliśmy, choć wymagania od takiego wyposażenia były bardzo duże, zwłaszcza podczas aktywnych działań. Szczególnie odbijało się to na sprzęcie do komunikacji, który podczas jakichkolwiek operacji był zwyczajnie niezbędny.

Wojskowe krótkofalówki od Baofenga

radiotelefon baofengDotychczasowe, przestarzałe radia były bardzo wysokiej jakości w czasach gdy dopiero były wprowadzane do użytku, aczkolwiek z czasem stały się bardzo ograniczone w funkcjonalności i zużyte, choć oczywiście skoro działały, nie było powodu by wymieniać je na nowe urządzenia. Ten powszechny w wojsku pogląd funkcjonował od bardzo dawna i zmuszał nas często do podejmowania własnej inicjatywy, więc po raz kolejny byliśmy zmuszeni samodzielnie zaopatrzyć się w wysokiej jakości urządzenia. Spośród wszystkich modeli krótkofalówek, do naszych potrzeb najbardziej nadawał się radiotelefon Baofeng, przeznaczony dla służb mundurowych, aczkolwiek z powodzeniem używany przez cywilnych użytkowników. Radiotelefon ten był przede wszystkim bardzo rozbudowany. Działał jednocześnie na wielu kanałach, dzięki czemu umożliwiał komunikację nie tylko z innymi radiotelefonami, ale również ze stacjonarnym sprzętem radiowym, a przy tym nie miał tendencji do zakłócania sygnału podczas działania wielokanałowego. Wytrzymała i masywna konstrukcja była odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a sama obudowa była dodatkowo uszczelniona w taki sposób, by radio funkcjonowało sprawnie nawet po zalaniu lub zanurzeniu w wodzie do trzech metrów. Ten model posiadał bardzo mocny nadajnik, mając zasięg rywalizujący z wieloma odmianami cb radia używanego w samochodach, i był również przystosowany do komunikacji z takowymi, jeszcze bardziej zyskując na funkcjonalności.

Duże gabaryty radiotelefonu były w tym wypadku sporą zaletą, gdyż można było go zamocować pewnie w kamizelce lub przy pasie bez obawy o zgubienie urządzenia podczas pracy. W razie potrzeby, można było je również sprzężyć z większością radiostacji lub cb radia w taki sposób, by korzystać ze zwiększonej mocy i zasięgu, jednocześnie zachowując wszystkie zalety podstawowego urządzenia. Było ono również zgodne z większością akcesoriów do radiotelefonów, i bez trudu można było użyć w nim anteny lub zestawu słuchawkowego do jeszcze wygodniejszego użytkowania.