Poradnik dla rodziców początkującego artysty

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Poradnik dla rodziców początkującego artysty

 

Przychodzi taki moment, że dziecko zaczyna poszukiwać swojej pasji. Może nagle zamarzyć mu się zostanie światowej klasy piłkarzem, bo kocha ruch. A może jednak nie sport mu w duszy gra, lecz sztuka? Obserwując swoje dziecko jesteśmy w stanie w pewnym stopniu przewidzieć co ma szansę mu się spodobać. Jeśli od najmłodszych lat często sięgało po kredki, a buzia umorusana farbkami była na porządku dziennym, warto kupić krosno malarskie i wesprzeć w ten sposób rozwój kreatywności. 

Wybór krosna malarskiego dla małego malarza

krosno malarskieWybór pierwszego krosna malarskiego i to dla bardzo młodej osoby nie jest jednak taki prosty. Wystarczy jednak wiedzieć na co należy zwrócić szczególną uwagę. Krosno malarskie dla dziecka powinno być przede wszystkim stabilne. Nie może być więc wykonane z lekkiego plastiku. Najlepiej pójść w klasykę i kupić drewniane krosno malarskie. W zależności od drewna z jakiego zostało wykonane krosno, może być średnio lub bardzo ciężkie. Jeśli dziecko będzie ćwiczyć swoje umiejętności głównie w domu lepiej wybrać jak najcięższe, najmocniejsze drewno. Istnieją również krosna malarskie z metalowymi wzmocnieniami, co dodatkowo zwiększa ich stabilność i wytrzymałość. Co jeśli chcemy jednak, by krosno malarskie było bardziej mobilne? To już zależy co to dla nas i małego artysty oznacza. Jeśli dziecko marzy o tym, by malować krajobrazy, przyrodę i będzie chciało malować w parku – niestety będzie trochę dźwigania. Pogoda może być różna, istnieje również ryzyko, że nagle zacznie silniej wiać wiatr. Wtedy krosno malarskie musi być na tyle ciężkie, by nie przewróciło się przy najlżejszym podmuchu wiatru. W przypadku, gdy zapiszemy swoją pociechę na zajęcia dodatkowe, gdzie nie będą dostępne krosna malarskie i będzie musiało mieć swoje, najlepiej jednak kupić krosno jak najlżejsze, aczkolwiek wytrzymałe, by przetrwało częsty transport. Krosno malarskie wykonane z tworzywa sztucznego wysokiej jakości będzie wtedy lepszym wyjściem. Krosno takie będzie lekkie, wystarczająco solidne i łatwo będzie utrzymać je w czystości przy częstym przewożeniu (plastik łatwiej wyczyścić niż drewno).

Wniosek z tego taki, że musimy najpierw zastanowić się, a najlepiej zapytać swoje dziecko o to, gdzie będzie chciało malować. Krosno malarskie może być sporym wydatkiem, dlatego warto by był to przemyślany i przedyskutowany zakup. Wybadajmy wpierw, czy nie jest to chwilowa zachcianka, czy faktycznie dziecko ciągnie do malarstwa. Szkoda, by dobrej jakości krosno malarskie wylądowało po pierwszym użyciu na strychu.