Ponadczasowy kaszkiet z lnu

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Ponadczasowy kaszkiet z lnu

Wszyscy panowie, którzy nie są fanami czapek mają dobrą alternatywę w zanadrzu. Jest nim kaszkiet. To nakrycie głowy bez wątpienia wyróżni każdą stylizację podczas jesieni i zimy. Kaszkiet to oryginalne, stylowe męskie nakrycie głowy, które pasuje do bardziej i mniej oficjalnych strojów. Można go nosić przez cały rok, bo dostępne w sprzedaży modele są przeznaczone na cieplejszą, jak i zimniejszą porę. Komu pasuje? Czym się charakteryzuje? Jaka jest historia kaszkietu? Jak dopasować go do swojego wyglądu?

Kaszkiet – jak nosić?

kaszkiet lnianyW przypadku kaszkietu wiele zestawień jest dozwolonych. Możemy go założyć do płaszcza czy swobodniejszych kurtek. W przypadku butów najlepiej sprawdzą się chelsea boots, ale też można podnieść formalność całej stylizacji za sprawą butów typu derby czy nawet oxfordów. W jesienną porę nie możemy oczywiście zapominać także o szalu. Tutaj jest dowolność – można łączyć z podobnym odcieniem kaszkietu, albo wybrać jakiś w ramach kontrastu. Kaszkiet to czapka męska z daszkiem z przodu i okrągłym denkiem. Nazwa pochodzi od francuskiego słowa casquette. Od czasu gdy kaszkiety zostały wprowadzone do użytku w wojsku w XVIII wieku, cieszyły się dużą popularnością także wśród cywilów. Nic dziwnego. To jeden z tych elementów, który sprawdza się świetnie zarówno w casualowych stylizacjach, jak i tych bardziej formalnych. Jak się można domyślać, kaszkiety są dość zróżnicowane pod względem kształtu, jak i kolorów. Przeważnie wykonuje się je z wełny lub skóry. Znajdziemy też takie, które posiadają trochę poliestru. Generalnie powinniśmy wybierać wełniane kaszkiety, które najlepiej sprawdzają się w zimniejszych porach roku. W lecie warto ubierać lżejsze, wykonane z lnu wersje, idealny będzie kaszkiet lniany.To co zapewne najbardziej przykuwa to ich kolor i wzór. W przypadku tego pierwszego mamy prawdziwy wachlarz – czerń, beż, granat, szarość czy brąz. Bardzo popularnym kaszkietem jest ten o wzorze w kratę. Ma on wyjątkowo uroczy retro charakter i sprawia, że osoba nosząca go na swojej głowie w ciekawy sposób nawiązuje do chociażby brytyjskiego stylu z pierwszej połowy XX wieku. 

Nakrycie głowy może występować w wielu odmianach. Najbardziej znane są czapki, w sam raz na wiosenno-letnią pogodę, czyli modele z daszkiem, jak i te, które nosi się, gdy zimno. Niezależnie, jak często i czy w ogóle je nosisz, na pewno widzisz, że nie prezentują się specjalnie oryginalnie. Są niekiedy koniecznością, kiedy zima z prawdziwego zdarzenia uderzyła z wielką siłą i bez ochrony głowy ciężko wytrzymać.