Pomoc w wielu problemach dzięki świecowaniu uszu

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Pomoc w wielu problemach dzięki świecowaniu uszu

Wielu z nas szuka różnych sposobów na odzyskanie zdrowia. Coraz chętniej wybieramy metody, które znane są od wieków. Modnym zabiegiem w dzisiejszych czasach jest świecowanie uszu. Metoda to obecnie przeżywa swój renesans, mimo tego, że do niedawna jeszcze mało kto o niej słyszał, coraz częściej można spotkać pochlebne opinie na jej temat. Wywodzi się ona z medycyny ludowej, a znana jest już od czasów starożytnych. W terapii tej wykorzystuje się świece, które wykonane są ręcznie z tkaniny lnianej lub bawełnianej, wosku pszczelego, propolisu oraz olejków eterycznych.

Zabieg świecowania uszu sposobem na wiele dolegliwości

świecowanie uszu wrocławW dolnej części świeci stopiona jest cienka blaszka, której zadaniem jest zapobieganie kruszeniu się oraz równomierne nagrzewanie i przewodzenie ciepła do kanału słuchowego. Świece mają kształt rurki, a dostępne są w trzech szerokościach. Sprawia to, że możemy odpowiednio dostosować je do otworu słuchowego każdego klienta. Metoda ta jest najpopularniejsza wśród dorosłych, jednak również u starszych dzieci można z powodzeniem ją stosować. Nie sprawdzi się z kolei u małych pacjentów, bowiem podczas zabiegu konieczne jest leżenie nieruchomo. Wiele miast w Polsce oferuje świecowanie uszu Wrocław jest także miejscem, gdzie wykonanie takiego zabiegu jest możliwe. Pomaga on w oczyszczeniu uszu z wosku oraz innych zanieczyszczeń, przyczynia się do poprawy funkcjonowania zatok, udrażnia nos oraz kanał słuchowy zewnętrzny. Natychmiastowo poprawia słuch, a lecznicze ziołowe olejki dostają się do wnętrza ucha, co poprawia krążenie limfy. Zabieg ten jest wyjątkowo przyjemny, a pacjenci czują się po nim zrelaksowani oraz wypoczęci. Świecowanie uszu najczęściej stosowane jest w przypadku nadmiernej ilości woskowiny, a także schorzeń uszu, gardła oraz nosa. Z powodzeniem mogą stosować je pacjenci z przewlekłymi stanami zapalnymi nosa, gardła oraz zatok. Metoda ta często okazuje się pomocna w przypadku szumów usznych, niedosłuchu. Jest także sposobem na łagodzenie napięcia nerwowego oraz stresu, a także migreny oraz zawrotów głowy.

Przed włożeniem świecy do kanału usznego konieczny jest pięciominutowy masaż ucha, co działa pobudzająco na krążenie. Dzięki temu substancje aktywne, które znajdują się w świecach zdecydowanie lepiej się wchłaniają. Swoją dużą skuteczność świecowanie uszu zawdzięcza między innymi aromaterapii, która jest niezwykle pomocna w przypadku wielu schorzeń. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod oraz aptecznych leków, a dobroczynne związki chemiczne, jak flawonoidy, kwasy tłuszczowe, mikroelementy oraz wiele innych sprawiają, że działanie świec jest niezwykle skuteczne.