Pierwsze doświadczenie w szyciu ubrań

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Pierwsze doświadczenie w szyciu ubrań

 

W ostatnim czasie postanowiłam zrealizować swoje marzenie, które towarzyszyło mi od wczesnych, dziecięcych lat. Krawiectwo zawsze było moją pasją, ale tylko w wymiarze teoretycznym. Dużo czytałam na temat nowych trendów, tkanin, właściwości materiałów i sposób wykorzystania nici. Odwagę na faktyczne szycie zdobyłam dopiero teraz, bowiem teraz okoliczności w życiu pozwalają mi na przeznaczenie czasu i finansów na realizację tego marzenia. W niniejszym artykule chciałabym opowiedzieć, w jaki sposób stawiałam pierwsze kroki w dziedzinie, jaką jest krawiectwo. 

Od czego zacząć samodzielne szycie ubrań?

sklep z dzianinamiW pierwszej kolejności postanowiłam zrobić zapas produktów, które będę wykorzystywała do szycia. Chciałam mieć w domu wszystko czego potrzebuję, abym nie musiała ograniczać się do produktów, które posiadam, ale abym mogła dać upust wyobraźni i nie martwić się o braki pewnych elementów. Najpierw poszłam do pasmanterii, w której postanowiłam poszukać guzików, zamków, wstążek, pojemników na te elementy i wielu innych kolorowych i potrzebnych produktów, takich jak nożyczki, agrafki i miary krawieckie. Kolejnym zadaniem był wybór materiałów. Wybrałam duży sklep z dzianinami, bowiem jego opinie i renoma były pozytywne, a ogromny wybór zachęcający. Pomimo, że wiedziałam bardzo wiele na temat materiałów, wśród wielu kolorowych dzianin nie mogłam się odnaleźć. Całe szczęście obsługa w sklepie była bardzo sympatyczna i pomocna, wobec czego zostałam przeprowadzona przez wszystkie materiały z należytą dokładnością. Nie ma co ukrywać, że dopiero sklep z dzianinami i możliwość  dotknięcia, sprawdzenia i poczucia sprawiły, że zrozumiałam o jakich materiałach czytałam. Na początek wybrałam cienkie materiały, które są łatwe do obróbki i obszywania, bowiem mój brak doświadczenia w krawiectwie mógł wiązać się z wieloma trudnościami na początku. Kiedy już zaopatrzyłam się we wszystkie akcesoria i dzianiny, w końcu mogłam zająć się wymarzonym szyciem. Pierwsze próby skończyły się wywalaniem kolejnych fragmentów materiałów, ale w końcu udało mi stworzyć coś na kształt koszulki, co dało mi ogromne poczucie dumy i zadowolenia.

Realizowanie pasji i marzeń jest ważne i warto, aby każdy starał się o to w swoim życiu. Istotne, aby odpowiednio się do tego przygotować i być przygotowanym na porażki. Niezależnie od tego jak się staramy, wątpliwe jest, że będziemy od początku ponosić same sukcesy. Przygotowanie na niepowodzenia sprawi, że nie będą one dla nas tak dotkliwe i będziemy potrafili zdecydowanie i pewnie siebie działać dalej.