Piękne i smaczne truskawki wiszące na balkonie

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Piękne i smaczne truskawki wiszące na balkonie

Nie każdy miłośnik roślin ma szczęście i posiada kawałek ogródka. Czasami zdarza się, że do dyspozycji jest tylko niewielki balkon. Chociaż zwykle nie jest on za duży można na ich uprawiać kilka doniczek pięknie kwitnących kwiatów oraz owoców. Pięknie zdobią i są wspaniałą alternatywą dla uprawy w gruncie. Zakup  sprawi, że nie będziemy potrzebowali  ogrodu, by cieszyć się uprawą.

Ozdoba balkonu z wiszących truskawek

truskawka wiszącaMało osób może zdawać sobie sprawę, że niektóre owoce można uprawiać w donicy. W ostatnich latach to właśnie truskawka wisząca stała się hitem. Coraz częściej poszukiwane są w szkółkach ogrodniczych. Owocują one bardzo obficie, a dodatkowo fantastycznie smakują. Rośliny te wytwarzają długie pędy- rozłogi, które zwisają, lecz nie są one pnączami. Truskawki może uprawiać zarówno w wysokich skrzynkach jak i wiszących donicach. Można je sadzić pojedynczo, ale bardzo ładnie wyglądają połączenie z innymi roślinami, tworząc ciekawe kompozycje.  Kwitną od lata aż do późnej jesieni. Uprawiając je powinniśmy pamiętać, żeby zapewnić im podpory po których będą mogły się wspinać. Najlepiej zapewnić im słoneczne stanowisko, wtedy owoce ładnie się wybarwią oraz osłonięte miejsce od wiatru, który mógłby uszkodzić pędy. Jeżeli zdecydujemy się na zakup takich truskawek nie powinniśmy się martwić o to, że nie poradzimy sobie z ich uprawą. Jest bardzo prosta. Należy pamiętać o kilku rzeczach. Wystarczy zapewnić roślinom odpowiednie nawożenie. Najlepiej unikać używania chemicznych środków. Wszystkie te substancje wnikną do owoców, które spożyjemy i nie będą tak zdrowe. Lepiej więc użyć naturalnych środków lub samodzielnie stworzyć kompost. Pamiętać należy także o ich dobrym przezimowaniu. Jesienią możemy umieścić je w gruncie wraz z donicą, tzn. zadołować, a części zielone przykryć specjalną osłoną, np. słomą. Takie zabezpieczenie pozwoli cieszyć się ulubionymi owocami przez kilka sezonów. Dodatkowo pamiętajmy, że truskawki mają mnóstwo witamin, więc ich spożycie jest polecane wszystkim miłośnikom zieleni. Pamiętać musimy, że oprócz walorów smakowych rośliny te dostarczają piękną ozdobę na balkon, która wiosną pięknie zakwitnie. W smaku są takie same jak te uprawiane tradycyjnie w gruncie. Warto więc hodować je samodzielnie, aby mięć piękną ozdobę i smaczne owoce.

Nawet jeżeli mamy mało przestrzeni na balkonie, znajdziemy miejsce na truskawki. Najpiękniej wyglądają wiszące w pojemnikach. Wytwarzają długie rozłogi, dzięki którym są wspaniałą ozdobą. Dodatkowo od lata do jesieni wydają smaczne owoce, które w niczym nie różnią się od tych uprawianych w gruncie na działce. Pamiętać powinniśmy wyłącznie o ich nawożenie i odpowiednim dołowaniu.