Pianka PUR do ociepleń

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Pianka PUR do ociepleń

Nie da się ukryć, że koszty związane z ogrzewaniem domów i mieszkań bywają bardzo uciążliwe. Jednym z najlepszych sposobów na to by zredukować koszty z tym związane jest zastosowanie sprawdzonego sposobu na ocieplenie domu. Jakiś czas temu sporo osób zaczęło interesować się ocieplaniem poddaszy oraz stropu. Obecnie ten zabieg jest często wykonywany w standardzie przez firmy budowlane, które budują nasz dom. Niemniej jednak skuteczną warstwę termoizolacyjną możemy wykonać również wtedy gdy już prace związane z budową domu dawno się zakończyły. 

Ocieplanie domu pianką PUR

ocieplenie poddasza piankąObecnie każdy kto decyduje się na budowę domu ma świadomość tego jak ważne jest stworzenie warstwy termoizolacyjnej. Na dzień dzisiejszy ogromną popularnością cieszy się ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Niekiedy spotkać możemy się również z inną nazwą, która określana jest jako pianka PUR. Na chwilę obecną wyróżnia się dwa rodzaje pianek stosowanych do ocieplania poddaszy lub ścian. Pierwszym z nich jest pianka otwartokomórkowa. Ten rodzaj pianki stosuje się głównie w konstrukcjach drewnianych. Pianki te to odmiana paroprzepuszczalna dzięki czemu możemy nakładać ją nawet na świeżo zabetonowane wylewki. Dość często stosuje się ten gatunek pianki również na konstrukcjach drewnianych. Pianka o strukturze otwartokomórkowej jest pianką przypominającą gąbkę. Jest również niezwykle lekka co sprawia, że jej stosowanie nie obciąża konstrukcji budynku. Pianka drugiego rodzaju posiada struktury zamkniętokomórkowe. Dzięki temu w znacznym stopniu poprawia się efektywność dotycząca izolacji termicznej. Wzrasta natomiast nieco waga takiej warstwy. Pianka ta dodatkowo nie przepuszcza pary wodnej czy też innych gazów. Ten rodzaj pianki zbudowany jest z mikroskopijnych, zamkniętych pęcherzyków. To właśnie dzięki nim pianka tego typu tak świetnie izoluje. Każdy rodzaj pianki poliuretanowej świetnie przylega do powierzchni na jaką jest nakładana. Dzięki temu stosowanie pianek nie ogranicza się jedynie do powierzchni płaskich. 

Na dzień dzisiejszy tworzeniem warstw termicznych z pianki poliuretanowej zajmuje się ogromna liczba firm, które funkcjonują na terenie naszego kraju. Jeśli są Państwo zainteresowani stworzeniem warstwy termoizolacyjnej przy użyciu tego materiału to warto jednak dużo wcześniej zadzwonić do wspomnianych firm i zapytać o terminy. Chodzi o to, że niektóre firmy mają już zarezerwowane terminy na wiele miesięcy do przodu. Warto jednak się z nimi skontaktować bo często okazuje się, że jakiś termin się zwolnił.