Parkujemy nasz rower w mieście

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Parkujemy nasz rower w mieście

Ekologia jest obecnie ruchem, który wpływa na różne dziedziny naszego życia. Jesteśmy zachęcani do zachowań i decyzji konsumenckich, które mają być przyjazne dla środowiska. Wiele ze zmian, wprowadzanych ze względu na dbałość o środowisko, ma też pozytywny wpływ na nas. Często mamy lepsze zdrowie i oszczędzamy więcej pieniędzy. Dobrym przykładem dbałości o środowisko, która ma przełożenie na samopoczucie, jest odstawienie samochodu na rzecz roweru, na przykład kiedy jedziemy do pracy. 

Parkingi rowerowe w przestrzeni miejskiej

nowoczesny parking rowerowyW miastach pojawia się coraz więcej rozwiązań, które mają nas zachęcić do pozytywnych zachowań w stosunku do środowiska. Powstaje wiele koszy na śmieci w najczęściej uczęszczanych miejscach, które zachęcają do segregacji. Projektowanych jest coraz więcej pięknych parków, w których możemy aktywnie spędzać czas. W wielu miejscach w miastach możemy też spotkać nowoczesny parking rowerowy, który zachęca do odstawienia samochodu na rzecz roweru. Takie nowoczesne parkingi rowerowe przyjmują różne kształty. Stanowiska, przy których możemy ustawić rower i przypiąć zabezpieczeniem, często wizualnie przypominają małe rzeźby nowoczesne. Najczęściej w miastach możemy spotkać się z parkingami rowerowymi wykonanymi z metalu. Są one najbardziej uniwersalne, wytrzymałe i całkiem estetyczne. Rzadziej będziemy mieli do czynienia z parkingami betonowymi, a jeszcze rzadziej z drewnianymi. Drewniane parkingi rowerowe wykonywane są raczej na indywidualne zamówienia prywatnych osób lub firm. Dzięki parkingom rowerowym możemy swobodnie jeździć po mieście, załatwiając swoje sprawy, bez martwienia się o to, czy będziemy mieli gdzie zaparkować. Praktycznie przy każdym markecie, urzędzie czy biurze znajdziemy mniejsze lub większe parkingi rowerowe. Duża ilość parkingów przekłada się na zwiększoną ilość rowerzystów w miastach. W wielu z nich organizowane są specjalne akcje, zachęcające do jeżdżenia rowerami w wybrane dni. W wielu krajach rower jest najważniejszym środkiem komunikacyjnym w obrębie zarówno tych małych, jak i dużych miast.

Dzięki temu, że w wielu polskich miastach spotkać możemy na każdym kroku specjalne parkingi rowerowe, chętniej sięgamy po ten rodzaj transportu. Takie metalowe lub betonowe parkingi rowerowe znajdziemy nie tylko przy sklepach, urzędach przy prywatnych firmach, ale też przy parkach czy innej przestrzeni publicznej. Wiele z takich parkingów jest dodatkowo zadaszonych. Wiele osób uwielbia jeździć na rowerze i teraz mają oni możliwość załatwiania spraw w mieście, bez konieczności jeżdżenia samochodem.