Pacjenci chętnie korzystają z możliwości stomatologii estetycznej

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Pacjenci chętnie korzystają z możliwości stomatologii estetycznej

Czy słyszeliście kiedykolwiek o zabiegach stomatologicznych, które nie mają na celu wyleczenia zębów, lecz poprawę ich wyglądu? Wielu dentystów decyduje się rozszerzyć zakres oferowanych usług o zabiegi tzw. stomatologii estetycznej. Na czym konkretnie polegają i dla kogo są one przeznaczone?

Zabiegi stomatologii estetycznej dla potrzeb pacjenta

stomatologia estetycznaIstnieje dział stomatologii zajmujący się problemami z uzębieniem natury estetycznej, nie zaś typowymi schorzeniami, jak na przykład próchnica. W dzisiejszych czasach przykładamy dużą wagę do stanu naszego uzębienia. Dbamy o to, by regularnie szczotkować zęby pastą dostarczającą fluor i inne niezbędne składniki, wpajamy też naszym dzieciom pozytywne nawyki w tym zakresie. Gdy dostrzegamy problem, udajemy się do stomatologa, który dobierze odpowiedni typ leczenia naszych schorzeń. Jeśli jednak nasze zęby są zdrowe, a jedynie chcemy poprawić ich wygląd, mamy do dyspozycji szeroki wachlarz usług i zabiegów, które proponuje nam stomatologia estetyczna. Do najpopularniejszych i najbardziej powszechnych należy odkamienianie i wybielanie zębów. Ten pierwszy zabieg jest nie tylko estetyczny, ale też pozwalający utrzymać nasze zęby w dobrej kondycji i zachować je przed próchnicą. Wybielanie natomiast może zostać przeprowadzone za pomocą kilku zabiegów, na przykład przy użyciu specjalnej lampy lub nakładek. Każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety, a dobry stomatolog estetyczny z pewnością dobierze coś specjalnie dla nas. Ciekawym zabiegiem jest również wybielanie martwych zębów. Są to zęby szczególnie podatne na ciemnienie. Wskutek przeprowadzanych na nich zabiegach leczniczych są one nieczułe na ból, jednak szybko ciemnieją i wyglądają nieestetycznie. W takim przypadku można skorzystać z zabiegu polegającego na ich wybieleniu, tak by pasowały do reszty uzębienia. Należy jednak pamiętać, że z zabiegów stomatologii estetycznej nie mogą korzystać wszyscy pacjenci. Nie są one zalecane osobom poniżej 16 roku życia, kobietom w ciąży i karmiących piersią  a także tym, u których stwierdzono ubytki nadające się do leczenia. Należy najpierw zadbać o zdrowie, a w dalszej kolejności o estetykę.

Zabiegi stomatologii estetycznej pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem, białymi i równymi zębami, które aż chce się pokazywać wszystkim wokół. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg, powinniśmy skonsultować się ze stomatologiem i poprosić go o dobranie zabiegów dostosowanych do naszych potrzeb. Będziemy wówczas mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.