Osuszanie ścian i fundamentów

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Osuszanie ścian i fundamentów

Bywa czasami tak, że nasze domy dotykane są powodzią lub też pojawia się awaria związana z systemem wodociągowym. W jednym i drugim przypadku ściany naszych domów są narażone na to, że dotknie ich wilgoć oraz w późniejszym etapie pleśń czy grzyb. W związku z tym warto by było wiedzieć o tym jakie mamy możliwości związane z osuszaniem takowych ścian. Od jakiegoś czasu szczególnie często słyszy się o technice określanej mianem iniekcji krystalicznej.

Sprawdzone firmy od osuszania ścian

profesjonalne osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznejOsuszanie ścian budynku do tej pory odbywało się najczęściej z użyciem specjalnych nagrzewnic. Są to bardzo wydajne urządzenia elektryczne lub gazowe, które pozwalają na podniesienie temperatury powietrza w pomieszczeniu do tego stopnia, że woda znajdująca się w ścianach jest odparowywana. Jednak taki sposób niekoniecznie zawsze będzie skuteczny. Chodzi o to, że jeśli mamy do czynienia z poważniejszym zawilgoceniem to może się okazać, że efekt działania nagrzewnic będzie jedynie tymczasowy. Po kilku tygodniach problem wilgotnych ścian może powrócić. Wiele osób twierdzi, że najlepszym i w zasadzie jedynym sposobem pozwalającym na  pozbywanie się wilgoci czy nawet pleśni ze ścian jest skuwanie tynku i nałożenie nowej warstwy. Nie trzeba jednak podejmować aż tak radykalnych i mocno inwazyjnych kroków. Wystarczyłoby zatrudnić firmę, która przeprowadzi dla nas profesjonalne osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej. W tym rozwiązaniu chodzi o to aby w ścianie zostały umieszczone substancje higroskopijne. Ważne jest to aby umieścić je we właściwy sposób i w odpowiedniej odległości od siebie. Do umieszczenia tychże substancji wykorzystuje się wiertarkę, którą wykonywane są otwory przeznaczone do umieszczenia higroskopijnej mieszanki różnych składników. Najczęściej jednak jest tak, że kluczowym i najważniejszym składnikiem takiej mieszanki jest cement portlandzki. Dzięki niemu cząsteczki wody mogą być bardzo szybko i efektywnie przyciągane.

Nazwa omawianej powyżej metody wywodzi się głównie stąd, że w iniekcji krystalicznej cząsteczki wody są wiązane w charakterystyczne kryształki. Zdarza się czasami tak, że musimy kilkukrotnie powtarzać zabieg iniekcji krystalicznej. W niektórych przypadkach wystarczy jednorazowa aplikacja substancji higroskopijnej a czasami może się to okazać za mało. Osuszanie taką metodą to rozwiązanie niezwykle skuteczne i jeszcze nie było takich przypadków by ten sposób ostatecznie się nie sprawdził. Iniekcję można wykonywać nawet w przypadkach wyglądających na beznadziejne.