Oflisiarka do produkcji desek

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Oflisiarka do produkcji desek

Aby móc obrobić drewno na deski potrzeba sprzętu. Przede wszystkim liczy się dobra offlisiarka, która przytnie krawędzie desek w taki sposób, że będą one równe. Podczas zakupu takiego sprzętu trzeba zastanowić się nad wyborem najlepszego modelu, którego stosunek ceny do jakości będzie odpowiedni. Oflisiarka przede wszystkim musi być precyzyjna, aby uniknąć zadziorów, które tworzą się podczas cięcia i wyrównywania. Dodatkowo piła musi być ustawiona pod takim kontem, aby nie tępiła się zbyt szybko.

Wysokiej jakości oflisiarka do drewna

oflisiarka do desekNajważniejsze jest to, aby taka oflisiarka pracowała wydajnie. Trzeba przy tym zobaczyć, czy w porównaniu z wydajnością nie zużywa za dużo energii elektrycznej. Oflisiarka do desek działa zazwyczaj w oparciu o prąd zmienny, czyli tak zwaną siłę. Warto jest sprawdzić, czy rolki przesuwające deski wykonane są z twardego tworzywa. Deski powinny przesuwać się dość jednostajnie, bez przeskoków. Twarde tworzywo sprawi, że nie będzie dziur w rolkach, które z kolei będą powodować przeskoki i linia cięcia skrzywi się. Ważne jest również to, by piła była ustawiona pod kątem prostym. Dzięki temu, że zachowany zostanie kąt dziewięćdziesięciu stopni, widia do drewna będzie o wiele bardziej wydajna, ponieważ zachowa dłuższą żywotność. Tuleje powinny mocno ściskać widię do drewna, aby nie wpadała w drgania, gdyż to również zakłóci pracę. Z takich istotnych rzeczy trzeba jeszcze pamiętać o właściwym ustawieniu linii, po której deski będą zbliżały się do piły. Należy zachować tylko i wyłącznie kąt prosty. Dobre oflisiarki mają wbudowaną poziomnicę, która pokazuje, czy urządzenie naprawdę stoi równo. Tak samo jest w przypadku traków – nierówności na podłożu, które nie są zniwelowane prowadzą do powstawania krzywych desek. Dobra offlisiarka powinna mieć również długi okres gwarancyjny. Oznacza to, że producent faktycznie wykonał sprzęt dobrej jakości i nie boi się zagwarantować, że będzie on bezusterkowy przez bardzo długi okres czasu. Wiadomo, że maszyny po jakimś czasie też się zużyją.

Posiadanie bezawaryjnego sprzętu podczas pracy z drewnem jest niezbędne. Każdy producent desek musi brać pod uwagę, że nie liczy się tylko ilość produktu, ale również jakość. Deski powinny mieć równe krawędzie, które nie będą postrzępione. Poza tym sprzęt musi być bezpieczny pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy, ale z tym raczej nie ma problemów, gdyż producenci specjalnie go do tego dostosowują już na etapie projektowania wszystkich elementów maszyny i jej podzespołów.