Odpowiedni masaż na ciało

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Odpowiedni masaż na ciało

Jak pewnie każdy z nas, po ciężkim dniu pracy odczuwamy zmęczenie, stres, a szczególnie bóle mięśni, karku oraz pleców i to niezależnie czy pracujemy fizycznie, czy spędzamy wielogodzinny maraton przed biurkiem. Czasem nawet po powrocie do domu nie ma czasu na odpoczynek, ponieważ czekają na nas niestety codzienne obowiązki. Jak więc w inny sposób zaplanować chwilę relaksu i odprężenia tak by pozytywnie wpłynęło to na nasz organizm i samopoczucie?

Jaki rodzaj masażu wybrać?

masażRozluźnienie spiętych lub obolałych partii ciała, nie należy do najprostszych, dlatego też warto zaufać doświadczonym osobom i nie eksperymentować w domu, gdzie istnieje ryzyko, iż można tylko sobie zaszkodzić z powodu braku dostatecznej wiedzy na ten temat. Świetnym sposobem na pełny relaks będzie nic innego jak odprężający masaż wykonany w profesjonalnym gabinecie masażu. Jest to bardzo istotne, ponieważ rozróżniamy kilka rodzajów masażu i każdy przeznaczony jest na inny rodzaj dolegliwości. Doświadczony masażysta po krótkim wywiadzie dopasuje zabieg odpowiedni do naszych indywidualnych potrzeb, ponieważ masaż powinien być nie tylko przyjemnością, ale również pomagać zmniejszyć odczuwanie doskwierającego bólu. Do najbardziej popularnych rodzajów masażu zaliczamy: klasyczny – delikatny i odprężający, wykonywany głównie w celu rozluźnienia mięśni, jak i poprawy ukrwienia, masaż relaksacyjny – zmniejsza napięcie mięśni, przyjemnie relaksuje, zmniejsza stres oraz sprawia, że czujemy się bardzo wypoczęci. Kolejnym rodzajem jest masaż z użyciem gorących kamieni – jest to bardzo łagodna wersja masażu, w której przenikające ciepło kamieni przyjemnie ogrzewa i rozluźnia napięte mięśnie, masaż tkanek głębokich wykonywany jest w przewlekłych bólach mięśni, problemach postawy ciała lub podczas powrotu do zdrowia po różnego rodzaju obrażeniach. Do również ciekawych należy masaż tajski, shiatsu, sportowy, dla kobiet w ciąży, a nawet z użyciem takiego produktu jak czekolada. Wyjazd do pięknego SPA może być oryginalnym prezentem dla rodziców w rocznicę ślubu lub dla młodego małżeństwa w formie podróży poślubnej, jak również może być zwyczajnie ciekawym wypadem z przyjaciółmi w celu przyjemnego odprężenia i błogiego odpoczynku z dala od codzienności.

Masaże należą do najbardziej znanych i najprzyjemniejszych zabiegów zarówno relaksacyjnych, jak i leczniczych. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj masażu się zdecydujemy, warto wcześniej sprawdzić gabinet oraz doświadczenie kadry w nim pracującej, a w przypadku poważnej dolegliwości warto skonsultować się z odpowiednim lekarzem.