Ochrona przed ptakami

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Ochrona przed ptakami

 

Nastała wiosna,a  wiec bardzo dużo drzew i krzewów w parkach zaczyna się pięknie zielenic i rozkwitać. Jest to jeden z najpiękniejszych momentów, gdy zaczyna wychodzić słońce i wszystko budzi się do życia, przez co zdecydowanie więcej osób z chęcią chodzi na spacery do parków. W nich jednak trzeba uważać szczególnie na ptaki, które siedzą na drzewach, bo każdemu z nas zdarzyło się na pewno być zanieczyszczonym przez takiego ptaka.

Odstraszanie ptaków nowymi technologiami

dobry odstraszacz ptakówŻeby parki były czyste o wolne od ptasich odchodów ekolodzy jak i władze miasta starają się zwalczyć ptaki jak najlepszymi metodami humanitarnymi. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się montowanie specjalnych głośników na drzewach z których wydobywa się krzyk i pisk innych ptaków co kilka minut. Są to najczęściej naturalne odgłosy drapieżników, które polują własnie an ptaki, które tak licznie siedzą w danym parku. Warto dodać, że gdy jeden gatunek ptaków zadomowi się w jakimś parku to w głównej mierze są one tam przez cały czas i żadne inne ptaki tak nie będą zakładały swoich gniazd. Dlatego też dobry odstraszacz ptaków sprawdza się tam rewelacyjnie, bo maja one wszystkie wspólnego drapieżnika, który może ich zaatakować. Patki mają o wiele bardziej wyczulone inne zmysły niż ludzie i gdy słyszą potencjalnego drapieżnika to momentalnie wszystkie odfruwają z drzew. Jeżeli słyszą one regularnie taki dźwięk, to do ich mózgu dochodzi informacja, ze w tym rejonie jest niebezpiecznie i grasuje drapieżnik. Dlatego tez zmieniają one swoje środowisko i przenoszą się na inne tereny jak łąki czy pastwiska. Są one tam bezpieczne i nie przeszkadzają ludziom, więc nie dziwi fakt, ze w dużych parkach w całej Polsce podczas spaceru, słychać różnego rodzaju dźwięki ptaków drapieżnych, lecz są one puszczane co kilka minut, więc nie da się ich praktycznie odczuć. Dzięki nim parki są o wiele bardziej czyste a drzewa i przechodnie nie są narażone na toksyczne odchody, wydalanie przez ptaki, bo to własnie przez odchody bardzo wiele drzew po prostu usycha, bo jest to toksyna dla nich, która przenika do wnętrza drzew i krzewów.

Jak widać, w wielu parkach w tym roku będą jeszcze zamontowane nowe głośniki, bo każdy o wiele chętniej chodzi do danego parku, gdy wie, że jest on czysty i schludny. Można wtedy stawiać tam również place zabawa dla dzieci, gdzie takich głośników jest jak wiadomo więcej. Jest to jak na razie jedna z najbardziej skutecznych metody odstraszania niepożądanych ptaków w danym miejscu czy parku.