Nowoczesny sprzęt do ulicznej siłowni

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Nowoczesny sprzęt do ulicznej siłowni

Będąc bardziej rozpoznawalnymi zapaśnikami w naszej lidze, cieszyliśmy się w mieście dość dużą popularnością i mogliśmy z dumą przyznać iż byliśmy powodem wzrostu zainteresowania sportem w naszej okolicy. Zwłaszcza młodzież często próbowała nas imitować, urządzając ćwiczenia na salach gimnastycznych i boiskach, choć oczywistym problemem był brak profesjonalnego miejsca, gdzie młodzi pasjonaci mogliby urządzać takowe ćwiczenia. Nasze miasteczko było bowiem niewielkie, i nie było w nim żadnej siłowni z prawdziwego zdarzenia.

Profesjonalne urządzenia do street workout

street workout sprzętMimo iż większość z nas posiadała własne domowe siłownie, większe lub mniejsze, a podczas zawodów mogliśmy bez trudu ćwiczyć w salach treningowych największych aren, to jednak w naszej okolicy brakowało nam miejsca wspólnego treningu. Nie mieliśmy jednak na tyle środków by założyć siłownię, gdyż była to zabawa zdecydowanie ponad nasz budżet, jak również czas, który mogliśmy poświęcić na prowadzenie takowej. W wielu odwiedzanych przez nas miastach podejrzeliśmy jednak siłownie uliczne, często zakładane na osiedlach przy boiskach czy placach zabaw, i wydały się one nam na tyle profesjonalne, iż zdecydowaliśmy zaapelować do rady osiedla o założenie takowej. Wszelki wymagany do street workout sprzęt był o wiele tańszy niż standardowe wyposażenie siłowni, aczkolwiek jedno urządzenie było na poziomie sprzętu do ćwiczeń dla osób początkujących. Można było na takowym urządzeniu wykonywać dowolne zestawy prostych ćwiczeń, jak również nawet improwizować bardziej zaawansowane, a ogromnymi zaletami takich urządzeń był darmowy dostęp do nich. Każdy mógł z takiego urządzenia skorzystać o dowolnej porze, a ich funkcjonalność zwiększał fakt iż były często tuż przy miejscu zamieszkania. Instalacja takich urządzeń wymagała nieco pracy, choć głównie polegała na stałym przymocowaniu ich do gruntu i uniemożliwieniu ich przewrócenia czy przeniesienia. Nie trwała więcej niż jeden dzień, po którym sprzęt był gotowy do użytku.

Rada osiedla była zdecydowanie zainteresowania naszym pomysłem, i plac do ćwiczeń ulicznych został postawiony w przeciągu miesiąca, od razu zyskując ogromne grono użytkowników. Plac działał przez cały dzień, i często zdarzało się iż tworzyły się kolejki do urządzeń, aczkolwiek okoliczni mieszkańcy byli bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania i z faktu iż owe urządzenia są bardzo często wykorzystywane. Sami również zdecydowaliśmy się co jakiś czas ćwiczyć na tym sprzęcie, tym bardziej zachęcając młodzież do używania go.