Nowoczesny karnisz do mieszkania

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Nowoczesny karnisz do mieszkania

Moje mieszkanie było połączeniem klasyki i nowoczesności. Nie odpowiadały mi designerskie meble w dziwnych kształtach, które ładnie wyglądają na zdjęciach, ale są koszmarnie niewygodne. Również wnętrza monochromatyczne, czy z wielkimi telewizorami na całą ścianę mi nie odpowiadały. Lubiłam przytulne wnętrza, funkcjonalne meble, jednak nie stroniłam od nowoczesnych gadżetów, jeśli faktycznie były one przydatne.

Karnisz łatwy w montażu

elegancki elektryczny karniszZadbałam o to by domu była pralka z funkcją suszenia, zmywarka, jak również robot zamiatający i zmywający podłogę. Długo mi zeszło przy wyborze osłon okiennych. Rolety mi się nie podobały. Te aluminiowe montowane między szybami, jak i te zewnętrzne były dla mnie ciężkie i bezosobowe. Z kolei kolorowe rolety i plisy zaburzały mi wystrój wnętrz. Chciałam mieć grube, ciężkie zasłony i koronkowe firanki, jednak czegoś mi brakowało. Nie lubiłam widocznych żabek ani kółek na karniszach, a przy przesuwaniu zasłon często coś się zacinało i trzeba było mocno ciągnąć by je rozsunąć. Koleżanka poleciła mi elegancki elektryczny karnisz. Nadawał się on do samodzielnego montażu, a dzięki rozsuwanej listwie można było dopasować jego szerokość do okna. Przynajmniej kwestia obliczania długości karnisza mi odchodziła. Podobało mi się też to, że karnisz posiada listę maskującą, więc nie widać elementów na których firanki i zasłony są wieszane. Poza tym karnisz był sterowany dzięki bezprzewodowemu internetowi wi-fi. Na komórkę pobierało się specjalną, w pełni darmową aplikację by wszystko ustawić. Mogłam zaprogramować że o tej godzinie o której wstaję to zasłony się rozsuwają i wpuszczają nieco światła do pomieszczenia. Z kolei wieczorem zasłony się zaciągną, nawet kiedy nie będzie mnie w domu. Zasłony mogły się zsuwać na jedną stronę lub rozsuwać jak kurtyna w teatrze. W zestawie do karnisza dołączany był pilot, którym mogłam ,,ręcznie” sterować zasłonami, a nie poprzez aplikację. To też mi się podobało, bo nie trzeba było montować przycisków sterujących karniszem, jak to często bywa w przypadku rolet. Nie mogłam zatem nie skorzystaj z takiej okazji i od razu zamówiłam bez wahania elektryczny karnisz sterowany wi-fi.

Faktycznie, instalacja karnisza przebiegła bez problemów. Mimo iż nie bardzo mi idzie majsterkowanie to całość dobrze się trzymała i nie musiałam nawet pożyczać narzędzi od sąsiada. To były świetnie wydane pieniądze. Rano wstaję, naciskam przycisk i rolety same się rozsuwają. Testuję też różne opcje zasłaniania o określonej godzinie przez aplikację.