Nowoczesny grzejnik na podczerwień

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Nowoczesny grzejnik na podczerwień

Ogrzewanie promieniami podczerwieni było dość nowym, aczkolwiek zdecydowanie skutecznym, sposobem na podnoszenie temperatur w mieszkaniach nie posiadających stałego dostępu do sieci ciepłowniczej. Panele grzewcze były o wiele mniejsze niż jakiekolwiek dotychczasowo używane urządzenia grzewcze, i zużywały znacznie mniej energii elektrycznej przy jednocześnie większej skuteczności. Obecnie stanowiły więc atrakcyjną alternatywę dla wszelkich konwencjonalnych grzejników elektrycznych i olejowych.

Ozdobne grzejniki na podczerwień do mieszkania

ceramiczne promienniki podczerwieniNajpopularniejsze i najbardziej rozpowszechnione grzejniki wykorzystujące promienie podczerwone były bardzo proste z wyglądu, posiadając zazwyczaj gładką obudowę z tworzyw sztucznych. Były więc często niezauważalne po założeniu na ścianę lub zawieszeniu pod sufitem, funkcjonując wyłącznie jako urządzenie służące do ogrzewania pomieszczenia. Najbardziej podstawowe i ogólnodostępne promienniki były sprzedawane z obudowami w neutralnym białym lub czarnym kolorze, jaki dominował wśród urządzeń elektronicznych, i nie odstawały wykonaniem od takowych. Niektórzy właściciele mieszkań preferowali jednak dopasować wyposażenie do wystroju panującego w pomieszczeniach, dlatego też coraz częściej wykorzystywali ceramiczne promienniki podczerwieni o najróżniejszym wykończeniu, które nie tylko służyły jako ogrzewanie, ale również jako ozdoby. Mogły to być bardzo proste odmiany, imitujące obrazy lub bardzo misternie wykończone ozdoby naścienne, od razu zwracające uwagę gości. Najbardziej imponujące wizualnie obudowy do promienników mogły być bardzo misternie zdobione i wykonane z myślą o jak największej ilości detali i elementów. Niezależnie od rodzaju wykonania, nie wpływało ono w żaden sposób na skuteczność działania promiennika, który w dalszym ciągu bardzo dobrze spełniał swoje zadanie nagrzewając umeblowanie i wyposażenie w pokoju by podnieść temperaturę powietrza. Tworzywo obudowy przepuszczało bowiem promieniowanie podczerwone nie blokując go w żaden sposób. Niektórzy producenci promienników zauważyli rosnącą popularność zdobionych grzejników, wprowadzając do ofert gotowe wzory oraz umożliwiając stworzenie nadruku na obudowie wedle projektów klienta.

Koszty takiego zamówienia zależne były w dużej mierze od wykonania i wykończenia samej obudowy, choć w większości przypadków pozostawały nadal w bardzo rozsądnym przedziale cenowym. Dla osób chcących dopasować wyposażenie grzewcze do wystroju mieszkania była to bardzo atrakcyjna usługa, z której korzystało coraz więcej użytkowników ogrzewania na podczerwień.