Nowoczesne terminale szkolne

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Nowoczesne terminale szkolne

Szkoła informatyczna potrzebowała najnowocześniejszego wyposażenia by móc być postrzeganą jako nowoczesna, zaawansowana placówka, profesjonalnie zajmująca się wybraną dziedziną nauki. W naszej szkole od dłuższego czasu nie wymieniano wyposażenia, tłumacząc trzymanie przestarzałego sprzętu oszczędnościami i ograniczonym budżetem. Na szczęście, po zmianie zarządu szkoły niemal natychmiast podjęto decyzję o unowocześnieniu wyposażenia.

Najnowocześniejsze wyposażenie do pracowni informatycznej

informatyczna pracownia terminalowaDo wyposażenia szkoły miały zostać wprowadzone bardzo różnorodne, zaawansowane urządzenia, mające na celu nie tylko ułatwienie przyswajania wiedzy, ale również uatrakcyjnienie wykładów. Oprócz monitorów interaktywnych oraz rzutników do sal wykładowych, w szkole miała zostać stworzona pierwsza w okolicy informatyczna pracownia terminalowa, obsługująca najnowocześniejsze technologie szkoleniowe dla przyszłych informatyków. Terminale jakie zastąpiły stare komputery pracowały na czterech systemach operacyjnych, przy czym trzy z nich ustawione były jako wirtualne maszyny, dzięki czemu uczniowie mogli zapoznać się z dokładnym działaniem starszych wersji najczęściej używanych aplikacji, oraz poznać typowe problemy, jakie pojawiały się podczas pracy na takowych. Wszystkie terminale posiadały ogromną moc obliczeniową i zasoby systemowe znacznie przekraczające możliwości dowolnego komputera gamingowego. Działały one płynnie i szybko, nawet podczas bardzo dużych obciążeń systemowych i nie były podatne na wiele usterek, jakie wiązały się z bardzo intensywną pracą podzespołów. Moc i szybkość sprzętu była ważna, aczkolwiek sama w sobie nie mogła być w pełni wykorzystana bez użycia najlepszego oprogramowania szkolnego. Zamiast standardowych aplikacji komputerowych, terminale były więc wyposażone w nowoczesne, aczkolwiek bardzo wygodne programy szkoleniowe i edukacyjne, posiadające nie tylko duże możliwości ale również prosty i intuicyjny interfejs, przede wszystkim skierowany dla wszystkich uczniów którzy nie mieli styczności z zaawansowanym sprzętem komputerowym.

Monitory terminali były nie tylko bardzo nowoczesne, ale również dobrze przygotowane do zadania, które miały spełniać. Szyby były więc zabezpieczone za pomocą folii ograniczających promieniowanie szkodliwe dla oczu, aczkolwiek w żaden sposób nie wpływającej na łatwość sterowania dotykowego, ani też nie pogarszającej jakości wyświetlanego obrazu. Zapobiegało to zmęczeniu oczu po długotrwałym korzystaniu z programów szkoleniowych.