Nowoczesne sposoby zasłaniania okien

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Nowoczesne sposoby zasłaniania okien

Zasłanianie okien jest naszą typowo polską tradycją. W polskich domach i mieszkaniach cały czas używa się firanek. Trzeba jednak przyznać, że coraz rzadziej możemy spotkać się z tradycyjnymi jeszcze do niedawna zasłonami. A przecież każdy dorosły pamięta te czasy, w których prawie w każdym oknie można było zobaczyć połączenie firanek z zasłonami, które wisiały na specjalnych podwójnych karniszach. Dzisiaj tradycja miesza się z nowoczesnością, dzięki czemu mamy mnóstwo możliwości na zasłonięcie wnętrz swojego domu czy mieszkania.

Coraz częściej korzystamy z verticali

verticale z warszawyA zatem w jaki sposób najlepiej uchronić się przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów? Na szczęście to nie jedyny cel zasłaniania okiennic, bo przecież równie ważna albo nawet najważniejsza jest możliwość sterowania ilością światła wpadającego do naszych pomieszczeń. Sposób zasłonięcia okien będzie miał bezpośredni wpływ na to jak gorąco będzie w domu lub w mieszkaniu w okresie letnim. To czym w takim razie najlepiej zasłonić okna? Bardzo często wybieramy do naszych domów rolety zewnętrzne, żaluzje albo plisy. Każde z tych rozwiązań ma sporo zalet, ale trzeba jasno powiedzieć, że możliwości sterowania światłem wpadającym do pomieszczenia są przy tych rozwiązaniach trochę ograniczone. I dlatego właśnie coraz częściej zamawiamy do swoich okien verticale z Warszawy, które są rozwiązaniem wprost idealnym. Verticale to pionowe żaluzje, które mogą być wykonane z materiału, PCV czy nawet z drewna. Ich wygląd możemy dowolnie dopasować do stylu wykończenia wnętrz, dzięki czemu będą one stanowić nierozerwalną całość z wyglądem pomieszczeń. Zamontowanie w oknach verticali umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie światłem wpadającym do pomieszczeń. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby takie pionowe żaluzje regularnie czyścić. Chodzi o to, żeby nie dopuścić do ich mocnego zabrudzenia. Takie pionowe żaluzje to bardzo designerskie rozwiązanie, które sprawdza się nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale również w biurach.

Rosnąca popularność verticali nikogo nie dziwi, bo to bardzo praktyczne rozwiązanie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że mogą one wyglądać tak jak tylko chcemy. Tysiące wzorów umożliwiają dopasowanie ich do każdego rodzaju wnętrz. Verticale można dopasować do każdej wielkości okien. Ich czyszczenie można w łatwy sposób wykonać samodzielnie. Wystarczy jedynie je wymontować, ale czyszczenie warto zlecić jakiejś firmie, która się tym zajmuje profesjonalnie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że żaluzje będą po czyszczeniu odpowiednio wysuszone.