Nowoczesna automatyczna kosiarka

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Nowoczesna automatyczna kosiarka

Teren na którym organizujemy imprezy historyczne jest dobrze przygotowany do takowych, gdyż jest niemal całkowicie płaski i pozbawiony jakiegokolwiek zalesienia. Naszym standardowym problemem jest jednak wykoszenie trawy pomiędzy imprezami, zwłaszcza przed sezonem, gdyż wielkość terenu wymaga ogromnego nakładu pracy, by mógł być przeznaczony pod kolejną imprezę. Tory łucznicze wymagają szczególnej precyzji, gdyż żaden łucznik nie preferuje szukania strzał w wysokiej trawie.

Automaty do koszenia na dużej przestrzeni

robot koszący trawę z bydgoszczyDo tej pory używaliśmy wynajętych kosiarek jezdnych w celu przygotowywania terenu pomiędzy każdymi eventami, aczkolwiek nie było to rozwiązanie optymalne, ani też ekonomiczne, dlatego też gdy pierwszy raz usłyszeliśmy o automatycznych kosiarkach do pracy na bardzo rozległym terenie, zdecydowaliśmy się natychmiast wypróbować ich możliwości. Wielu z nas ma bowiem w domu automatyczne maszyny do sprzątania, a z racji iż roboty koszące budowane są na ich podstawie, byliśmy bardzo optymistycznie nastawieni do takiego sprzętu, na dodatek możliwego do wykorzystania na rozległej posesji. Do testów zamówiliśmy bardzo duży robot koszący trawę z Bydgoszczy, prosto od producenta automatycznych maszyn sprzątających, i od razu przeznaczyliśmy do użycia, gdyż teren nie był koszony przez długi czas, i był doskonałym sprawdzianem możliwości sprzętu. Wybrany przez nas robot posiada bardzo dużą moc silnika i doskonałe ostrza, jak również zdecydowanie pojemny kosz, dzięki czemu może pracować przez bardzo długi czas i dobrze radzić sobie nawet ze znacznie zarośniętym terenem, oczyszczając go do ustawionego poziomu. Wykonuje zadania całkowicie samodzielnie, kosząc trawę i opróżniając zbiornik w wybranym miejscu, jak również bez ingerencji właściciela wraca samoczynnie do stacji dokującej po wykonaniu zadań lub w przypadku konieczności naładowania baterii.

Jest to maszyna zdecydowanie użyteczna na bardzo dużych posesjach, gdyż umożliwia skrócenie trawy do niemal dowolnej długości, a program sterujący pozwala właścicielowi na ustawienie miejsc które wyłączone są z programu, lub też tych które maszyna ma szczególnie silnie wyczyścić. Robot jest ogromną pomocą, gdyż jego użycie pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu i wysiłku, który trzeba normalnie włożyć w koszenie i usuwanie trawy z dużego terenu. Nie oznacza to iż nie będzie on się sprawdzał dobrze na mniejszych posesjach, gdyż na takowych działa równie dobrze, aczkolwiek znacznie szybciej wykonuje wszelkie ustawione zadania.