Nośniki danych do systemów monitorowania

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Nośniki danych do systemów monitorowania

Nośnik danych był najważniejszym elementem każdego systemu monitorowania, gdyż nawet najlepsze kamery czy oprogramowanie nie mogły być używane w pełni możliwości bez dysku twardego, radzącego sobie z ogromną szybkością wymiany danych. Znaczna część nowych użytkowników systemów monitorowania kierowała się niestety oszczędnością i wybierała nośniki o dość wątpliwej jakości, aczkolwiek niskiej cenie. Częściej niż rzadziej okazywało się, iż takie dyski nie sprawdzały się w nowych systemach zbyt dobrze.

Nośniki danych od renomowanych producentów

markowe dyski do monitoringuWielu producentów sprawdzonego i polecanego sprzętu komputerowego, zwłaszcza przeznaczonego dla gamerów i profesjonalnych programistów, zauważyło problem z nośnikami danych, i coraz częściej zajmowało się doskonaleniem dysków przeznaczonych do monitoringu. W przeciwieństwie do nośników od nieznanych producentów, markowe dyski do monitoringu były bez problemu porównywane do odpowiedników komputerowych, zarówno pod względem pojemności, jak i szybkości działania. Były oczywiście nieporównywalnie bardziej wytrzymałe od bezfirmowych odmian, z racji zastosowania nie tylko znacznie nowocześniejszych technologii, ale również o wiele lepszych materiałów, z jakich były wykonywane. Szybkość pracy i wymiany danych była niemal identyczna jak ta widziana w najlepszych i najbardziej polecanych przez użytkowników dyskach twardych do gamingu, dzięki czemu owe nośniki mogły być używane w najlepszych systemach monitorowania, posiadających nie tylko ogromne rozdzielczości obrazu, ale również obsługujących urządzenia obserwacyjne wymagające bardzo dobrego łącza szerokopasmowego, ułatwiające przesył danych i sterowanie. Nowoczesne dyski twarde do systemów monitorowania były bardzo dobrze zabezpieczone przed wszelkimi uszkodzeniami, zdarzającymi się najczęściej w trakcie pracy systemu. Nie były więc podatne na nagłą utratę zasilania i wszelkie uszkodzenia z nią związane, gdyż większość modeli posiadała wbudowane zasilanie, pozwalające na bezpieczne wyłączenie urządzenia i ustawienie głowicy w pozycji zerowej w przypadku wyłączenia zewnętrznego źródła prądu.

Zapobiegało to uszkodzeniom matrycy i utracie danych, ale również pozwalało na bezpieczne zapisanie bieżących danych na dysku. Ogromne pojemności, natomiast, zapewniały możliwość bardzo długiej archiwizacji danych, nawet na systemach o największych rozdzielczościach, i ułatwiały łatwą wymianę danych na najszybszych łączach stacjonarnych systemów oraz mobilnych monitoringach, działających na łączach bezprzewodowych.