Noclegi w Okunince

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Noclegi w Okunince

Już za niespełna 4 miesiące znów powitamy lato. Wszyscy z utęsknieniem czekamy już na słoneczko. Zima dobiega końca, a My mamy dość mrozu i śniegu. Każdy z Nas zaczyna już planować urlopy i wyjazdy. Jedni z Nas pojadą za granicę, do egzotycznego kraju, inni mają w zamiarze zwiedzić najpiękniejsze miejsca w Polsce, a jeszcze inni, ze względu na ograniczenia budżetowe planują relaksować się w domowym zaciszu z rodziną i dziećmi. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie w tym roku wybierają się mieszkańcy Mazowsza i okolic.

Jezioro Białe zaprasza

nocleg nad jeziorem białymJednym z najbardziej znanych i popularnych miejsc jest Okuninka. Oferuje nocleg nad Jeziorem Białym. Rozwój turystyczny tego miejsca swój początek miał ponad 70 lat temu, wtedy to zaczęły się pojawiać pierwsze obiekty rekreacyjno-usługowe. Obecnie do Okuninki przyjeżdża masa turystów. Niektórzy są tylko przejazdem na kilkugodzinny wypoczynek, inni zamierzają tutaj spędzić nawet 2 tygodnie urlopu. Im więcej wczasowiczów, tym wymagania stają się coraz większe. Jednak kurort ten, nie ma się czym martwić. W swojej ofercie ma do zaproponowania ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domki letniskowe, wille, campingi, kwatery prywatne, agroturystyka czy też pola namiotowe. Rozbieżność jest ogromna, jednak jest to na pewno plusem, ponieważ każdy z Nas będzie mógł znaleźć tam coś na własną kieszeń. Większość wynajmujących zazwyczaj w swojej ofercie posiada dodatkowe atrakcje dla zainteresowanych. Między innymi wliczone w cenę wynajmu leżaki na plażę, materace, rowerki wodne, altany, zestawy do łowienia ryb, badminton, boiska do gry w siatkówkę, czy tez kosza, miejsca na ognisko, place zabaw dla dzieci, czy też kajaki. Będąc kilka dni na wypoczynku w Okunince na pewno skorzystamy z tego typu udogodnień i urozmaiceń spędzenia wolnego czasu. Najlepszym okresem korzystania z uroków Jeziora Białego jest oczywiście sam środek wakacji. Wtedy zainteresowanie jest największe. Również w tym okresie odbywa się najwięcej imprez w samym centrum miasteczka. 

Jednak po za samą miejscowością warto jest prześledzić mapę okolicy i zaplanować sobie czas na zwiedzanie. Niezwykle interesującej przyrodzie towarzyszy nie mniej ciekawa, barwna historia. Wiele miejsce jest oznaczonych statusem pamiątki historycznej. Warto również wspomnieć, że to właśnie na tej ziemi został ranny ksiądz Stanisław Brzóska. Dodatkowo nie małą atrakcją jest również festiwal „Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem”, który co roku odbywa się we Włodawie. Przyjeżdżają na niego przedstawiciele z całego świata. Nie pozostaje Nam nic innego, jak serdecznie zaprosić Państwa do odwiedzenia tego pięknego miejsca.