Najlepsze zamki do skrzynek na listy

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Najlepsze zamki do skrzynek na listy

Jeszcze do niedawna w ogóle nie przejmowałam się tym, czy moja korespondencja jest należycie zabezpieczona przed kradzieżą. Nie zwracałam uwagi na to, w jakim stanie technicznym jest moja skrzynka na listy oraz jaki zamek posiada. Wydawało mi się, że nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ znajdują się w niej zazwyczaj tylko ulotki lub rachunki, a droższe przesyłki i tak doręcza bezpośrednio do moich rąk listonosz lub kurier. Nie wzięłam jednak pod uwagę tego, że w mojej korespondencji znajduje się wiele danych poufnych.

Dobry zamek do skrzynki pocztowej

zamki do skrzynek na listyNiestety powiedzenie, że Polak jest mądry po szkodzie bardzo często się sprawdza. Tak było także w moim przypadku. Dopiero kiedy złodzieje zdobyli moje dane osobowe i adresowe, kradnąc moją korespondencję, zrozumiałam, jak istotne jest zabezpieczanie skrzynki na listy. Dziś mam już w pełni profesjonalną skrytkę pocztową stworzoną z obustronnie ocynkowanej, a następnie malowanej proszkowo blachy i oczywiście wyposażonej w bardzo dobrej jakości zamek. Warto wydać nieco grosza, aby mieć pewność, że nasza korespondencja jest należycie chroniona. Oczywiście nigdy nie mamy gwarancji, że ktoś nie sforsuje naszych zabezpieczeń, jednak statystycznie dobrej jakości skrzynki o wiele rzadziej stają się łupem złodziei. Każdemu polecam zatem profesjonalne zamki do skrzynek na listy. Najpowszechniej stosuje się rozwiązania cylindryczne wyposażone w specjalne mocujące języki. W takim przypadku warto upewnić się, że taka część jest wystarczająco długa i szeroka. Dodatkową opcją niektórych modeli zamków jest wyposażenie ich w rygiel zabezpieczany segerem. Chodzi o specjalny pierścień, który odpowiednio sprężynuje, chroniąc dodatkowo całą konstrukcję przed użyciem lub sforsowaniem. Godnym polecenia rozwiązaniem wydaje się także kupno skrzynki przelotowej na listy. Takie modele nie wszędzie mogą być jednak montowane, ponieważ należy je wmurować w ścianę. Należy pamiętać, że nawet w przypadku kupna takiej skrzynki jej zabezpieczenie zamkiem jest konieczne.

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele pięknie prezentujących się skrzynek na listy. Warto jednak pamiętać, że w przypadku takiego towaru jego wygląd nie jest najważniejszy. Równie istotne, o ile nie najistotniejsze, jest odpowiednie zabezpieczanie korespondencji przed różnymi warunkami atmosferycznymi oraz przed złodziejami. Sięgajmy zatem zawsze po te modele skrzynek pocztowych, które są w całości zabudowane, a dodatkowo wyposażone w dobrej jakości zamki, najlepiej sprawdzonej marki.