Najlepsze szorowarki do dywanów

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Najlepsze szorowarki do dywanów

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń pomagających w gruntownym czyszczeniu oraz pielęgnowaniu połóg i dywanów. W lokalach o charakterze przemysłowym, ale także restauracjach, hotelach, sklepach, urzędach i biurach zatrudnia się przeważnie firmy sprzątające, które na swoim wyposażeniu posiadają profesjonalne urządzenia do mycia różnych nawierzchni. Warto jednak pamiętać, że istnieją także niedrogie sprzęty służące dbaniu o dywany, które warto zakupić na potrzeby wykonywania domowych prac. 

Czy warto kupić szorowarkę?

szorowarka ręczna do dywanówW mojej ocenie najważniejszą zaletą każdej nawet najtańszej szorowarki jest fakt, że przy jej używaniu nie trzeba się schylać i klęczeć. Jestem starszą i nieco schorowaną osobą, dla której ma to niebagatelne znaczenie. Zanim zaopatrzyłam się w profesjonalne urządzenie, musiałam na kolanach czyścić swoje dywany, co znacząco obciążało moje stawy, potęgując tym samym problemy reumatologiczne, z którymi zmagam się od dziecka. Dziś szorowarka ręczna do dywanów zapewnia mi nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo. Mogę pracować na stojąco i nie muszę nawet przesuwać mebli, aby dokładnie posprzątać w wielu zakamarkach. Szczotka jest też bardzo łatwa w użyciu, ponieważ nie waży zbyt dużo, a jej rozmiary są małe. Mogę ją po skończonej pracy złożyć, więc także jej przechowywanie nie stanowi problemu. Istotne jest dla mnie również to, że moje dywany są suche od razu po ich wyczyszczeniu. Ma to duże znaczenie, ponieważ posiadam w domu zwierzęta i trudno mi je czasami upilnować, skłonić do tego, aby nie chodziły swoimi drogami. Sama szorowarka jest bezworkowa, a jej opróżnianie nie sprawia mi żadnego problemy. Wystarczy, że przycisnę jeden malutki guziczek i już pudełko z nieczystościami jest otwarte. W przeszłości nie przypuszczałam, że czyszczenie wykładzin może okazać się takie proste, a czasami nawet przyjemne. Wykonywanie tego zajęcia dziś może być przede wszystkim bardzo sprawne. W dodatku cieszy, że nie muszę się męczyć i narażać na problemy zdrowotne.

Swoim znajomym, którzy posiadają w domach dywany często polecam zakup szorowarki. Oczywiście nie musi to być w pełni profesjonalny sprzęt z najwyższej półki, gdyż takie są wykorzystywane w firmach sprzątających. Wydaje mi się, że na potrzeby sprzątania własnego domu wystarczające się ręczne urządzenia, które i tak bardzo usprawniają proces czyszczenia dywanów. Najważniejszym atutem podobnych szorowarek jest jednak to, że nie wymagają one od nas schylania się i klękania. Z pewnością w przypadku starszych, schorowanych osób ma to niebagatelne znaczenie.