Najlepsze kursy pilota samolotu

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Najlepsze kursy pilota samolotu

 

Aby zdobyć licencję pilota nie potrzeba szczególnych umiejętności- wszystko można sobie wypracować podczas kursów i szkoleń. Oczywiście potrzebujemy dobrego wzroku aby zdać część praktyczną- to jest niezbędna umiejętność ponieważ bez tego nie będziemy w stanie zaliczyć takich przedmiotów jak na przykład nawigacja- podczas której musimy z dalekiej odległości wypatrywać różnych obiektów.

Zalety kursów pilota samolotu

kurs pilota samolotuAby móc latać po niebie i zabierać na wycieczki swoją rodzinę, potrzeba uzyskać podstawową licencję. Pierwszy szczebel nie pozwala nam na podjęcie pracy i czerpania korzyści majątkowych z lotów jednak daje nam wiele możliwości, taki jak na przykład szybowanie po niebie w całej Polsce czy lądowanie na lotniskach komunikacyjnych. Podstawowy kurs pilota samolotu obejmuje tak zwaną licencję PPL- jest to szkolenie teoretyczne oraz zdobywanie umiejętności praktycznych, które pozwolą nam na podjęcie samodzielnych lotów po niebie. Wcześniej oczywiście mamy tak zwany lot zapoznawczy, aby stwierdzić, czy takie hobby jest dla nas i czy damy sobie radę na części praktycznej i nie zwycięży nad nami strach. Kolejne etapy to zdobywanie następnych szczebli. Można zdobyć na przykład uprawnienia do lotów nocnych, ponieważ licencja PPL umożliwia latanie po niebie w dzień przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych.  Kolejnym etapem jest uprawnienie do lotów według przyrządów IR- czyli latanie w warunkach atmosferycznych ograniczonych, na przykład podczas wiatru czy deszczu. Aby podejść do tego stopnia trzeba mieć licencję podstawową oraz trzeba wykonać kilkadziesiąt godzin lotów nawigacyjnych w charakterze pilota dowódcy, w tym również kilka godzin na statku powietrznym odpowiedniej kategorii. Następnym etapem jest uprawnienie MEP, czyli umożliwiające wykonywanie lotów samolotami wielosilnikowymi. Kończy się ono egzaminem państwowym. Kolejna licencja to umiejętność lotów zawodowych. Umożliwia ona pracę w charakterze pilota dyspozycyjnego- nie wymaga posiadania licencji MEP i IR. Bardziej wymagająca jest licencja ATPL, czyli połączenie CPL i IR, to tzw. licencja samolotowa liniowa.

Latanie daje wiele przyjemności. Możemy zabierać na wycieczki po całym kraju swoich najbliższych. Bardzo szybko możemy znaleźć się w wymarzonym miejscu i przetransportować się z gór nad morze. Umiejętności latania są naprawdę bezcenne i nie wygasają po kilku latach. Jednak aby dobrze to robić, trzeba poświęcić mnóstwo godzin praktycznych i nie wychodzić z wprawy- podróżować najwięcej ile się da.