Najlepsze drukarki ultrafioletowe

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Najlepsze drukarki ultrafioletowe

Kubki, długopisy czy inne podobne drobne gadżety z całkowicie autorskimi nadrukami są bardzo popularnymi prezentami, i sprawdzają się w tej roli w dowolnej okazji. Zainteresowanie takimi akcesoriami jest bardzo wysokie od kilku lat, więc firmy które wykonują nadruki na kubkach i drobnych przedmiotach codziennego użytku nie narzekają na brak klientów, zwłaszcza obecnie, gdy dostępny jest znacznie lepszy sprzęt niż jeszcze kilka lat temu.

Drukarka ultrafioletowa do precyzyjnego nadruku

profesjonalna drukarka UV do gadżetówKilka lat wstecz, wykonanie nadruku na dowolnym gadżecie było dość kosztowne, gdyż w tym celu używane były starego typu drukarki natryskowe, nieszczególnie precyzyjne. Wykonywanie nadruku takim sprzętem było bardzo powolne, i często nie dawało zbyt zadowalającego efektu, zwłaszcza przy użyciu tuszy o dość przeciętnej jakości. Wraz z pojawieniem się nowoczesnych drukarek do gadżetów, usługi staniały zauważalnie, a dzięki temu zyskały na popularności. Obecnie standardowym urządzeniem do nadruku jest profesjonalna drukarka UV do gadżetów, dzięki której wykonanie najbardziej skomplikowanego wzoru jest banalnie proste i bardzo szybkie. Drukarki tego typu używają bowiem naświetlaczy ultrafioletowych do natychmiastowego wysuszania zaaplikowanego tuszu, umożliwiając najbardziej precyzyjną pracę nawet na niewielkich powierzchniach. Mogą one pracować na większości materiałów z jakich wykonywane są gadżety i drobne przedmioty z nadrukami reklamowymi. Emitery ultrafioletowe emitują światło na tyle silne, by natychmiastowo powodować zaschnięcie tuszu, choć nie na tyle by uszkodzić powierzchnię na którą nanoszony jest nadruk. Mogą więc być stosowane z powierzchniami ceramicznymi, plastikowymi, lub dowolnym tworzywem sztucznym odpornym na działanie promieni ultrafioletowych i podniesionej temperatury w miejscu wykonywania nadruku. Drukarki te są również znacznie bardziej precyzyjne, mając dysze natryskowe o prawie mikroskopijnych rozmiarach, dzięki którym możliwe jest naniesienie bardzo szczegółowego wzoru na najmniejsze powierzchnie.

Takie drukarki obecnie są standardowym wyposażeniem wszelkiego rodzaju punktów, oferujących usługę wykonania customowych gadżetów. Nie należą do szczególnie kosztownych urządzeń, a w połączeniu z dobrej jakości tuszem pozwalają na osiągnięcie iście imponujących efektów. Proste, amatorskie drukarki sprawdzają się natomiast jako narzędzie do samodzielnego, domowego tworzenia takich gadżetów na własny użytek, i należą do urządzeń bardzo prostych w obsłudze i konserwacji.