Na ubezpieczeniu samochodu można zaoszczędzić

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Na ubezpieczeniu samochodu można zaoszczędzić

Każdy właściciel samochodu jest prawnie zobowiązany do posiadania obowiązkowego ubezpieczenia. Bez tego nie można poruszać się pojazdem po polskich drogach. Ubezpieczenie OC można wykupić na cały rok i dzięki temu zapłacić za nie mniej. Właściciele samochodów nowych do obowiązkowego ubezpieczenia dokupują również ubezpieczenie dobrowolne, czyli tak zwane autocasco. Jeśli ubezpieczenia kupuje się w pakiecie u jednego ubezpieczyciela to można na tym sporo zaoszczędzić.

Warto porównać oferty wielu ubezpieczycieli

korzystne ubezpieczenie samochodu w szczecinieZaoszczędzić na ubezpieczeniach dla swojego samochodu można jeszcze w inny sposób. Oczywiście ten pierwszy, czyli kontynuacja ubezpieczenia w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym i wykupienie ubezpieczeń w pakiecie to najprostsza możliwość. Warto jednak sprawdzić co do zaproponowania mają konkurencyjne towarzystwa ubezpieczeniowe. Bo może się okazać, że zmiana firmy ubezpieczeniowej opłaci się jeszcze bardziej niż kontynuacja polisy u swojego ubezpieczyciela. W tym celu warto skorzystać z możliwości, jakie oferują internetowe porównywarki ubezpieczeń. Porównać ubezpieczenia wielu towarzystw można też w multi agencjach ubezpieczeniowych, czyli u pośredników sprzedających ubezpieczenia różnych ubezpieczycieli. Dzisiaj mnóstwo pośredników oferuje taką możliwość, więc z łatwością można kupić korzystne ubezpieczenie samochodu w Szczecinie podobnie jak i w każdym innym mieście. Każdy kierowca chciałby za swoje ubezpieczenie zapłacić jak najmniej. Decydując się na zmianę ubezpieczyciela trzeba dokładnie porównać zakres wykupowanej polisy. Bo można znaleźć ubezpieczenie tańsze, ale może się to wiązać z jego mniejszym zakresem. Łatwo można to zweryfikować, bo wystarczy udać się do agencji ubezpieczeniowej z wydrukiem zakresu kończącej się polisy. Jeśli chce się mieć pewność, że zakres pozostanie bez zmian to wystarczy po prostu przedłużyć polisę na kolejny rok u obecnego ubezpieczyciela. Kierowcy z roku na rok nabywają również większe zniżki na ubezpieczenie, więc i tak powinno ono być z każdym rokiem tańsze.

Dla najlepszych kierowców, którzy jeżdżą swoimi samochodami bezkolizyjnie, ubezpieczyciele proponują wysokie zniżki procentowe na składki ubezpieczeniowe. W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC zniżka może sięgnąć nawet sześćdziesięciu procent. Na taką można jednak liczyć dopiero po kilku latach bezszkodowej jazdy. Nie trzeba jednak być mistrzem kierownicy, żeby na ubezpieczeniu zaoszczędzić. Czasem wystarczy porównać oferty kilku różnych ubezpieczycieli.