Na czym polega psychoterapia praniczna?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Na czym polega psychoterapia praniczna?

Podjęcie jakiejkolwiek terapii powinno być całkowicie dobrowolne i wynikać z chęci do zmian. Człowiek, który obserwuje u siebie wiele niepokojących sygnałów takich jak np. długo utrzymujący się smutek lub rozdrażnienie powinien poszukać pomocy specjalisty. Warto skorzystać jest w takim przypadku z wiedzy kogoś, kto może pomóc przejść przez wyjątkowo trudny okres w życiu.

Czy psychoterapia praniczna jest dla każdego? 

profesjonalna psychoterapia pranicznaIstnieje wiele rodzajów terapii i właściwie wybór najodpowiedniejszej należy do specjalisty. Warto jednak wiedzieć, że terapia wiąże się przede wszystkim z możliwością poprawy jakości życia i ogólnego samopoczucia. To przede wszystkim nauka radzenia sobie z problemami, które często np. utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dzieje się tak, ponieważ ludzie żyją w dużym stresie, ciągle się spieszą i mają wiele obowiązków, a wobec tego zdarza się, że zapominają o swoim zdrowiu psychicznym, które jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne. Jednakże terapia może również dotyczyć chęci samorozwoju, bo to także nauka samego siebie, próba zrozumienia własnych emocji oraz poznawanie mechanizmów, jakimi kieruje się człowiek w danej sytuacji. Poprzez terapię można nauczyć się przede wszystkim samokontroli. Wśród terapii wyróżnia się psychoterapię praniczną. Z tą metodą wiąże się przede wszystkim energia paniczna. Prana, czyli energia życiowa, jest w każdym człowieku i bezpośrednio dotyczy ona ludzkiego ciała. Jednakże profesjonalna psychoterapia praniczna dotyczy nade wszystko stanów związanych z duchem. Dzięki niej pacjent ma nauczyć się pozytywnie myśleć, zyskać motywację i chęć do działania. Psychoterapia praniczna wprowadza w życie pozytywne wzorce, wpływa na postrzeganie przez pacjenta świata i daje mu siłę do zmian. Ważne jest jednak, żeby w trakcie terapii choremu towarzyszyło zaangażowanie w trwający proces. Jest to właściwie bardzo ważne w każdej terapii, ponieważ wiele zależy od starań samego pacjenta, który jest gotów do pracy i zmian, jakie chce wprowadzić w  swoje życie. W psychoterapii pranicznej używa się energii po to, żeby zburzyć wszelkie mury blokujące pacjenta przed odsłonięciem się. Są to tzw. blokady umysłowe i energetyczne. Za pomocą psychoterapii pranicznej można leczyć wiele schorzeń m.in. depresję, stany lękowe lub fobie. 

Psychoterapia praniczna dotyczy przede wszystkim działania energii pranicznej. To ona pozwala pacjentowi pozbyć się blokady i uwolnić się spod jarzma negatywnych myśli. Ważne jest jednak, aby w czasie całego procesu było widoczne zaangażowanie, ponieważ tylko wtedy psychoterapia może zakończyć się sukcesem.