Mydło jako prosty własnoręczny prezent

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Mydło jako prosty własnoręczny prezent

Razem z moimi znajomymi już od dłuższego czasu mamy umowę, że nie kupujemy sobie prezentów w sklepach, tylko robimy je własnoręcznie. Kiedy koleżanka pierwszy raz powiedziała nam o tym pomyśle byłam nieco sceptyczna i dopatrywałam się w nim wielu minusów, jednak z biegiem czasu przekonałam się. Początkowo możemy nie wiedzieć jak się zabrać do stworzenia prezentu, ale obecnie w Internecie możemy znaleźć cały ogrom inspiracji na proste upominki.

Ręcznie robione prezenty – mydło

mydło ręcznie robioneChciałabym podzielić się z Wami moim ulubionym pomysłem na prezent, który będzie odpowiedni zarówno dla znajomego jak i członka rodziny nieważne na jaką okazję. Mowa o rzeczy tak uniwersalnej i tak praktycznej, że każdy musi ją posiadać, a jest to mydło. Mydło ręcznie robione możemy dowolnie personalizować i mamy pewność jakie składniki zostają użyte do jego przygotowania. Ma to dużą wartość dla tych, którzy cenią sobie naturalność i ekologiczność produktów kosmetycznych. Aby własnoręcznie wykonać mydło na podarunek nie potrzeba wielu składników, wystarczy szare mydło, oliwa z oliwek, ciepła woda, foremka i dla chętnych dodatki. Starte na tarce mydło łączymy z wodą, a foremkę (najlepiej silikonową bo jest wytrzymała i elastyczna) smarujemy oliwą, żeby stężałe mydło łatwiej z niej wyciągnąć. Kreatywna część tworzenia mydła zaczyna się wtedy gdy je przystrajamy. Możemy dodać kilka kropel wonnego olejku np. cytrynowego lub lawendowego, które posiadają właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Dla nadania koloru możemy użyć naturalnych barwników, ale ten krok oczywiście możemy pominąć jeżeli nie mamy do nich dostępu. Osobiście uwielbiam do mydła dodawać świeże płatki kwiatów np. róż, które nadają mydle wyrazistego akcentu kolorystycznego i pięknego zapachu. Dobrym rozwiązaniem jest również dodanie ziarenek kawy albo kwiatków lawendy. Możemy zaszaleć z kształtem naszego mydła, obecnie na rynku można dostać wiele ciekawych wzorów silikonowych i plastikowych foremek. Ja używam w domu tych, które już posiadałam, żeby nie kupować nowych i są to formy do babeczek i foremka w kształcie serca – oba kształty sprawdzają się idealnie przy domowej produkcji mydła.

Wiem, że dla niektórych mydło może wydawać się dziwnym prezentem, ale z autopsji wiem jak bardzo innych cieszy, gdy mają ładną i kolorową wersję tak banalnego i codziennie używanego przedmiotu. Prezenty wykonywane ręcznie cieszą o wiele bardziej, obdarowany widzi, że włożyliśmy serce i dużo pracy w przygotowanie, co może przekładać się również na poczucie, że komuś na nas zależy i że prezent wykonywał myśląc o nas i o naszej przyjemności. Każdemu polecam chociaż raz spróbować sowich sił w samodzielnym przygotowywaniu prezentów.