Mocne wiaty stalowe dla rolników i hodowców

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Mocne wiaty stalowe dla rolników i hodowców

Hodowla zwierząt wymaga spełnienia odpowiednich warunków sanitarnych. Gospodarstwa wciąż ulegają modernizacji. Obok starej, często przedwojennej zabudowy z cegły i drewna, pojawiają się wiaty rolnicze ze stali. Mocny materiał, który przetrwa dziesięciolecia ma jeszcze jedna zaletę. Solidna konstrukcja zabezpiecza dobytek rolniczego przedsiębiorstwa przed nawałnicą i innymi zjawiskami pogodowymi. Szczególnie w rejonach narażonych na nawałnice, powodzie i podtopienia, warto pomyśleć nad postawieniem wiaty stalowej.

Rola wiat stalowych w kształtowaniu nowoczesnych gospodarstw

wiaty staloweWiaty wykonane ze stali to zaawansowane technologicznie konstrukcje. Pojawiły się w Europie po II Wojnie Światowej. W Polsce znane są znacznie krócej, ze względu na późniejszy rozwój i znacznie opóźnione procesy modernizacji gospodarstw rolnych. Bardzo solidne wiaty stalowe to przede wszystkim idealne zadaszenie na siano i maszyny rolnicze. Dzięki tym wytrzymałym konstrukcjom, rolnik może pochwalić się nowoczesnym i bezpiecznym obejściem. Stalowe wiaty wykorzystywane są w prywatnych gospodarstwach rolnych oraz w różnego rodzaju przedsiębiorstwach i składach rolniczych. Mają bardzo uniwersalny kształt i nadają się do magazynowania produktów rolnych oraz do ochrony sprzętów. Pewność o bezpieczeństwo dobytku i plonów jest dla rolników bardzo ważna. Dlatego rola wiat stalowych jest nieoceniona. Chronią przed mrozem, deszczem, nawałnicami. Ich plusem jest solidna i wytrzymała konstrukcja, która powstaje w specjalistycznych zakładach. Idealnie wiaty te sprawdzają się podczas montażu kolektorów słonecznych. Wiaty stalowe to świetne miejsce do umieszczenia paneli słonecznych. Inwestycja w fotowoltaikę jest dużą szansą dla krajowych rolników. Dzięki magazynowaniu prądu można  zarobić dodatkowe pieniądze i odciążyć budżet gospodarstwa. Dachy stalowych wiat rolniczych są zwykle mocno nasłonecznione i z tego powodu idealnie nadają się na montaż urządzeń fotowoltaicznych. Każdego dnia rolnicy stawiają nowe wiaty stalowe, by zmodernizować swoje gospodarstwa.

Rola wiat w gospodarstwach rolniczych jest fundamentalna. Obecnie wykonane ze stali wiaty coraz częściej zastępują dawne stodoły. Murowane zabudowania są drogie w utrzymaniu. Jeśli nie są objęte ochroną konserwatorską i są w złym stanie technicznym, to warto pomyśleć o ich zastąpieniu zupełnie nowymi, trwałymi zadaszeniami o stalowej konstrukcji. Wybór rodzajów wiat jest bardzo duży i można je dopasować do charakteru gospodarstwa i wielkości obejścia rolniczego.