Miękka pościel hotelowa

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Miękka pościel hotelowa

Jeśli udajemy się na nocleg do hotelu, najczęściej przede wszystkim zwracamy uwagę na to, jak komfortowe warunki spania zostały nam zapewnione. W największym stopniu są one związane z czystością pokoju hotelowego, ze szczególnym uwzględnieniem higieny pościeli hotelowej, w której mamy spać. Doskonale zdają sobie z tego sprawę przedsiębiorcy prowadzący hotele, przez co mają oni od samego początku podpisane umowy z zewnętrznymi firmami zajmującymi się profesjonalnym praniem brudnej pościeli.

Bezpieczne pranie w pralni

bezpieczne pranie pościeli hotelowejNajczęściej firmami, z którymi przedsiębiorcy prowadzący hotele mają podpisane umowy, są – co oczywiste – pralnie chemiczne. Właściwie w każdym mieście znajdziemy przynajmniej kilka pralni, które specjalizują się w realizowaniu zleceń dla klientów biznesowych, którą dużą część stanowią przedsiębiorcy prowadzący hotele i hostele. Przygotowując się do podpisania umowy na realizowanie prania brudnej pościeli hotelowej, powinniśmy najpierw zapoznać się z ofertami konkurencyjnych firm i poprzez określenie najważniejszych dla nas kwestii, dokonać wyboru tej, której realizacja usług będzie dla nas najbardziej satysfakcjonująca. Najczęściej, oprócz tego, by w danej pralni odbywało się bezpieczne pranie pościeli hotelowej, zależy nam także na tym, by pralnia ta zajmowała się nie tylko praniem, ale również i prasowaniem pościeli. Dzięki temu właściwie całkowicie możemy zrezygnować w naszym hotelu z posiadania pralni i pracownika, który będzie miał się zajmować realizacją prania i prasowania pościeli. Dodatkowymi usługami, które coraz częściej proponowane są przez pralnie chemiczne, jest odbiór brudnej pościeli hotelowej, a także jej odwiezienie, kiedy zostanie uprana i wyprasowana przez pracowników. Najczęściej w takim formacie firmy umawiają się między sobą na ustalone dni odbioru brudnej pościeli i maksymalny czas realizacji zamówienia, czyli czas, w jakim pościel zostanie odwieziona do hotelu. Oczywiście, w umowie najczęściej widnieje również zapis dotyczący maksymalnych wielkości zamówienia.

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zlecenie prania zewnętrznej firmie, bardzo często kierują się ponadto kwestiami związanymi, np. z odległością, w jakiej znajdują się od siebie pralnia i hotel. Bardzo często odległość ta ma znaczenie, kiedy chodzi o koszty związane z odbieraniem i odwożeniem pościeli przez pralnię. Innym kryterium jest to, w jakim stopniu dana pralnia jest oblegana przez innych przedsiębiorców. Ma to duży wpływ na to, czy nasz partner biznesowy będzie w stanie realizować ewentualne dodatkowe zlecenia, np. w natężeniu sezonu turystycznego.