Męski punkt widzenia

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Męski punkt widzenia

Jest cały szereg spraw i problemów, których prezentacja i osąd zależy od tego, kto jest referentem danej sprawy. Wynika to nie tylko z faktu, że „punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia”, ale również od płci referenta. Ocena i interpretacja męska, większości spraw, szczególnie banalnych, życiowych,  różni się istotnie od interpretacji i oceny damskiej. Jest na to wiele przykładów, a niektóre będą tu przytoczone.

Jak wyróżnić męskie poglądy?

skarpety męskie bezuciskoweDziedziną, w której różnica poglądów jest najbardziej widoczna, jest ubiór, w najszerszym tego słowa znaczeniu. Gros mężczyzn, w tym względzie, ceni sobie najbardziej wygodę. Zaś wygodne jest to, co najdłużej noszone. Zatem ulubione męskie ciuchy, to znoszone buty, wytarte spodnie i wyciągnięte swetry lub bluzy. W takim stroju mężczyzna czuje się najlepiej, najbardziej męski, dowartościowany. Czyli dokładnie inaczej niż u kobiet, które nawet na luzie, chcą wyglądać ładnie i schludnie. To nie koniec męskich odmienności. Sprawdzamy, co mężczyzna ma na nogach, a właściwie na stopach. Bardzo często są to skarpety męskie bezuciskowe, tak wygodne, że można je nosić na wciąż, do każdego obuwia, nawet do sandałów. Inna grupa mężczyzn pewnie najlepiej czuje się z bosymi stopami, bo można je dostrzec nawet w lakierkach. I znów, jak to się ma do faktu, że panie najchętniej chodzą w szpilkach. Oczywiście przedstawione poglądy, dotyczą niektórych mężczyzn, może nawet większości, ale nie zmienia to faktu, że jest grupa mężczyzn, która w równym stopniu co panie, gustuje w modzie, śledzi jej trendy i mówiąc potocznie, ubierają się jak z żurnala. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że modę kobiecą kreują w dużym stopniu mężczyżni, czyli moda, jako dziedzina sztuki, jest im bliska. Wskazanie różnicy w poglądach męskich i damskich na sprawy mody, a konkretnie ubierania się, nie wynikają ze złych intencji, ani antagonizmów. Chodzi o to, aby zwrócić uwagę na fakt, uniformizacja strojów i poglądów nie jest najlepszą formą relacji międzyludzkich.

Kobieta na szpilkach i mężczyzna w  sandałach mogą znaleźć wspólny język w tysiącu innych spraw, a skarpetki nie musza być tematem rozmów. Chyba, że chce się zasięgnąć informacji, gdzie kupić dobre jakościowo, bezuciskowe skarpetki. Najodpowiedniejsze miejsce, to sklepy on-line, które oferują te skarpetki w dużym wyborze, w przystępnych cenach i to nawet bambusowe. Oczywiście tradycyjne sklepy maja równie duży wybór. A ostatni krzyk męskiej mody, to skarpetki mocno kolorowe i  wzorzyste. Inna na każdą stopę. Taki szał!