Mata dla zwiększenia komfortu jazdy

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Mata dla zwiększenia komfortu jazdy

Zwykle, gdy podróżujemy samochodem mamy dostęp do wielu opcji ochładzania i ogrzewania powietrza. W zależności od pogody można otworzyć okno, włączyć klimatyzację lub w zimę – włączyć ogrzewanie. Producenci wiedzą, że komfortowa jazda jest niemalże również ważna dla klienta co sprawne działanie silnika. Jeżeli dla kogoś zwykle sposoby na ogrzanie i ochłodzenie to za mało, albo narzekają na złą jakość siedzenia, może zaopatrzyć się w specjalną matę.

Dobry prezent – mata, która ogrzewa i ochładza

komfortowa mata chłodząco grzejącaCzasem można spotkać się z opcją podgrzewanych foteli w samochodach. Dzięki wbudowanemu systemowi można szybko ogrzać się, a jest to ważne, gdy zawiedzie ogrzewanie w samochodzie. Komfortowa mata chłodząco grzejąca jest sposobem na dowolne podgrzewanie oparcia i siedzenia podczas jazdy, jak i na ochładzanie swojego ciała. Najlepiej sprawdzi się podczas długich podróży samochodem oraz w przypadku nawet krótkiej jazdy autem w ekstremalnych warunkach pogodowych. Maty są zaprojektowane tak, by jak najszybciej dawać uczucie chłodu lub ciepła. Mają wbudowany wentylator oraz specjalny system do regulacji przepływu powietrza. Pozwala to na swobodne operowanie działaniem maty. Żeby zwiększyć komfort, mata pokryta jest specjalną siatką, którą w przemyśle nazywa się „dystansową”. Ta niewielka odległość pomiędzy siedzącym w mechanizmem pozwala na odpowiednią wymianę powietrza, by przez jego cyrkulację nie wchłaniała li i jedynie wilgoci z zewnątrz. Zbyt mokre powietrze mogłoby źle wpłynąć na całą matę. Dla każdego, kto dużo czasu spędza za kierownicą o każdej porze roku mata może być idealnym prezentem. Dzięki pasom mocującym można spokojnie przypiąć matę do fotela bez obaw o to, że się zsunie i zniszczy, lub spowoduje wypadek. Temperaturę można kontrolować pilotem, który jest łatwy w obsłudze i szybko można się nauczyć jego funkcji. Oprócz tego, że można się ogrzać lub schłodzić podczas jazdy samochodem, do tego można się zrelaksować. Zwykle producenci mat chcą też wyróżnić się na rynku innowacyjnością w działaniu i dodają do swoich produktów opcję odprężającego masażu mięśni.

Jedna mata może pozwolić na wiele możliwości jej użytkowania. Podłącza się jej do źródła zasilania samochodowego i po uruchomieniu silnika już można cieszyć się jej funkcjami. Zwiększając i zmniejszając działanie wentylatora można dostosować swoją temperaturę i cieszyć się komfortową i wygodną jazdą, obojętnie czy udajemy się do sklepu, czy na wakacje. Mata sprawdzi się podczas wakacji letnich jak i zimowych dając odpowiednie uczucie chłodu lub ciepła.