Masło Shea w sklepie

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Masło Shea w sklepie

Z roku na rok coraz więcej osób docenia właściwości naturalnych produktów, które są wolne od sztucznych dodatków, konserwantów, czy barwników. Tego typu produkty mogą być spożywcze lub kosmetyczne. Jeżeli chodzi o te drugie, to rynek kosmetyków bardzo szybko się dopasował do panującej mody na eko produkty, ponieważ jak grzyby po deszczu powstały liczne sklepy z ekologicznymi kosmetykami. 

Gdzie kupić oryginalne masło Shea? 

sklep z masłem sheaChcąc kupić krem, balsam, czy olejek do ciała, najczęściej klienci idą do pobliskiej drogerii lub sklepu kosmetycznego. Dostaniemy tam szeroki wybór produktów o przeróżnej jakości, przeznaczonych do stosowania miejscowego. Jednak mamy małe szanse, żeby znaleźć w takim miejscu całkowicie naturalne kosmetyki do włosów, ciała, czy twarzy. Tego typu produkty kupimy jedynie w sklepach ekologicznych, które specjalizują się w ofercie kosmetyków naturalnych. Sklep z masłem Shea jest bardzo popularny wśród młodych kobiet, które samodzielnie robią kosmetyki lub chcących zadbać o swoje ciało w sposób ekologiczny. Wspomniane masło Shea jest dostępne w dwóch wersjach, jako rafinowane i nierafinowane. Rafinacja polega na oczyszczaniu oleju z wszelkich zanieczyszczeń, ale poza nimi oczyszczany on też jest z części cennych właściwości, dzięki którym jest plasowany na wysokiej pozycji wśród super produktów. Nierafinowane masło jest natomiast pozyskiwane w naturalny mechaniczny sposób, przez tłoczenie orzechów. Znacznie lepszy jest wyrób nierafinowany, gdyż posiada wszystkie cenne właściwości, ma przepiękny orzechowo – drzewny zapach, lekko żółtawą barwę i ma konsystencję pasty. Po roztarciu w dłoniach, masło Shea przybiera postać oleju, który łatwo rozprowadzić na skórze, czy włosach. Tego typu produkty, najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach z ekologicznymi kosmetykami, ponieważ będą posiadały niezbędne certyfikaty jakości. Tylko oryginalne i nierafinowane masło z orzechów Masłosza Parka posiada wszystkie cenne właściwości, za które jest tak chętnie wybierane przez klientów. 

Osoby stosujące masło Shea, często kupują je w sklepach internetowych, gdzie można je znaleźć w nieco niższej cenie. Wykorzystują je jako samodzielny kosmetyk lub dodają do kremów jako jeden z podstawowych składników. Ma ono silne działanie nawilżające, regenerujące, przyśpiesza gojenie ran, czy zapobiega utracie wody, gdyż tworzy cienką warstwę ochronną na skórze. Naturalne masło, należy przechowywać w lodówce, gdyż po otwarciu szybko się psuje ze względu na wysoką temperaturę.