Makijaż permanentny – tak, czy nie?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Makijaż permanentny – tak, czy nie?

Makijaż permanentny to rodzaj zabiegu, dzięki któremu możemy nawet przez pięć lat cieszyć się idealnymi brwiami, ustami lub kreskami. Tak naprawdę na taki makijaż decyduje się coraz większa ilość osób. Wszystko dlatego, że jest on niesamowicie wygodną metodą, a poza tym można wykonać ją w wielu salonach. Powinnyśmy jednak bardzo dokładnie wybrać salon i specjalistę, który wykona nam zabieg.

Makijaż permanentny – usuwanie

usuwanie makijażu permanentnego warszawaZazwyczaj robiąc makijaż permanentny nie wyobrażamy sobie tego, że za jakiś czas możemy zapragnąć go usunąć. Całe szczęście istnieje taka metoda. Można z niej skorzystać wtedy, gdy makijaż jest źle wykonany, a kreski są grube i nieestetyczne. Możemy również zdecydować się na usunięcie w momencie, gdy makijaż ten po prostu nam się znudzi. Jeśli interesuje nas usuwanie makijażu permanentnego Warszawa to świetne miejsce na tego rodzaju zabieg. Taki zabieg wykonuje się specjalnym laserem. Takim laserem można również makijaż nieco rozjaśnić. Ta opcja sprawdzi się w momencie, gdy nasz makijaż wydaje nam się zbyt ciemny i nie pasuje do naszego typu urody. Taki laser wnika przez naskórek aż do skóry właściwej i powoduje zmiany w pigmencie. Dzieje się to ponieważ pigment go absorbuje, a co za tym idzie zmienia on swoją masę. Laser działa wysoką energią, a porażony nim pigment zaczyna pęcznieć i rozbijać się na niewielkie kawałki, które wydali nasz organizm w wyniku procesów metabolicznych. Wobec tego obserwujemy u siebie coraz jaśniejszy kolor pigmentu. Laserem można usunąć nawet najmocniejszy makijaż permanentny. Musimy pamiętać, że po zbiegu z laserem, miejsce to staje się białe, a następnie ulega zaczerwienieniu. Za jakiś czas może pojawić się obrzęk, który oczywiście zniknie po kilku dniach. Zabieg powinnyśmy powtórzyć po około 6-8 tygodniach. Wszystko zależy jednak od efektów oraz od koloru naszego makijażu permanentnego i jego intensywności. Może zdarzyć się, że laser nie poradzi sobie z pełnym usunięciem makijażu permanentnego. To dlatego zanim wykonamy ten zabieg, powinnyśmy się bardzo dobrze zastanowić i rozważyć wszystkie za oraz przeciw.

Decydując się na makijaż permanentny, na jego wykonanie wybierzmy sprawdzone miejsce. Dzięki temu unikniemy rozczarowań i przykrych sytuacji. Najlepiej będzie wybrać się do osoby, z której usług korzystała któraś z naszych znajomych. Dzięki temu widzimy jej pracę i mamy pewność, że nasza zostanie wykonana w podobnym stylu. Z całą pewnością powinnyśmy unikać miejsc, w których makijaż permanentny wykonywany jest w bardzo niskich cenach. Tak naprawdę widząc niską cenę, możemy mieć pewność, że zabieg będzie niskiej jakości.