Listwy styropianowe – stylowa dekoracja ścian i sufitów

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Listwy styropianowe – stylowa dekoracja ścian i sufitów

Sztukateria styropianowa zyskuje w ostatnich latach na popularności. Te strojne elementy do wnętrz tworzą doskonała przestrzeń dla miłośników klasycznych i eleganckich aranżacji. Do świetny element wykończenia ścian i sufitów. Nowoczesne profile wykonane są ze styropianu, dzięki czemu właściwie każdy może sobie pozwolić na taki dodatek do domu.

Sztukateria styropianowa – gzymsy i listwy sufitowe

listwa styropianowa sufitowaSztukateria styropianowa dostępna jest tak naprawdę w wielu różnych formach, dzięki czemu doskonale nadaje się zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Listwy i profile mogą być proste i gładkie, a także lekko lub bogato zdobione. Mogą pięknie zdobić dowolne pomieszczenia – salon, sypialnie, pokój dziecięcy lub gabinet. Dzięki temu, że listwy najczęściej zabezpieczone są przed wilgocią, można je umieścić także w łazience, tworząc niebanalny i niepowtarzalny klimat. Listwy i gzymsy nie tylko prezentują się dobrze, lecz także przy ich pomocy można zamaskować ewentualne pęknięcia, czy nierówności na ścianach, na przykład w starszych blokach. Można z nich wykonać ozdobne ramy i umieścić w nich duże lustra, obrazy lub wypełnić dowolną tapetą. Sztukateria w klasycznej odmianie bardzo lubi się z roślinnymi ornamentami i motywami, a także marmurem i delikatnymi, pastelowymi odcieniami błękitu i różu. W nowoczesnych aranżacjach listwy styropianowe można zestawić z żywymi barwami na ścianach lub pomalować je na jaskrawy kolor i to właśnie z nich stworzyć akcent kolorystyczny. Listwa styropianowa sufitowa może być ponadto specjalnie żłobiona – z miejscem na oświetlenie LED.  Tego typu rozwiązania wprowadzają do wnętrza zjawiskową grę światła i cienia, sprawiając, że wygląda ona doskonale zarówno w dzień, jak i w nocy. Aby jeszcze bardziej przełamać monotonię ścian i sufitów można zastosować inne elementy dekoracyjne, jak na przykład rozety, czy gzymsy. W zależności od przyjętego we wnętrzu stylu można na suficie umieścić strojny, kryształowy żyrandol lub efektowną lampę. Ponadto – wszelkiego rodzaju sztukateria doskonale łączy się z antykami. Dzięki niej można swobodnie łączyć we wnętrzach nowoczesne wzory z klasycznymi motywami, tworząc wyjątkową, spersonalizowaną przestrzeń.

Sztukateria wewnętrzna to zatem nie tylko bardzo ważny element wnętrz w stylu klasycznym – z jej możliwości korzystają także miłośnicy wnętrz nowoczesnych, prostych i bardziej surowych. Można ją łączyć z wieloma dodatkami, motywami, kolorami i materiałami, tworząc wyjątkowe wnętrza – zarówno te klasyczne, jak i nowoczesne.