Lekka i funkcjonalna opaska

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Lekka i funkcjonalna opaska

Dzisiejsza starość znacznie różnie się od tej sprzed laty. Osoby powyżej sześćdziesiątego piątego roku życia prowadzą bardzo bogate życie towarzyskie oraz spełniają marzenia na które wcześniej nie miały czasu. Często poznają nowych partnerów i zawierają związki małżeńskie. Nie mniej jednak nadal borykają się z problemami związanymi z narządem ruchu i wymagają opieki podczas wykonywania niektórych czynności dnia codziennego.

Działanie opasek dla seniorów

funkcjonalna opaska gps dla senioraOstatnimi czasy bardzo dużo mówi się o innowacyjnym urządzeniu jakim jest funkcjonalna opaska GPS dla seniora. Jest to produkt niewielkich rozmiarów, niezwykle lekki i niemal nieodczuwalny na ręce. Wygląda jak zegarek bądź ozdoba nadgarstka. Spełnia ważną funkcją. Dzięki niemu możemy w łatwy i szybki sposób określić lokalizację jego właściciela. Kiedy dojdzie do upadku opaska automatycznie powiadamia centrum opieki. Dzięki temu wiemy, że osoba upadła oraz znamy jej dokładnie lokalizację i możemy bardzo szybko zareagować. Opaska jest połączona z telefonem komórkowym opiekuna bądź osoby z rodziny. Jest to świetne rozwiązanie dla seniorów, którzy nie chcą na stałe mieszkać ze swoimi dziećmi, ale chcą czuć się bezpiecznie ze względu na dysfunkcje narządowe, które w pewien sposób ograniczają jakość ich codziennego życia. Dzięki takiej opasce osoba starsza nadal może mieszkać osobno, a osoba z rodziny sprawują nad nią teleopiekę za sprawą właśnie takie niepozornej opaski. W razie upadku szybko przybędzie na miejsce i odpowiednio zareaguje. Ponadto senior może za pomocą specjalnego przycisku skontaktować się z osobą, która niejako wypełnia tę opiekę na odległość. Jeżeli odczuwa jakiekolwiek niepokojące objawy: zawroty głów, silny ból, spadek ciśnienia czy też spadek glikemii we krwi może za pomocą jednego przycisku zaalarmować osobą z rodziny bądź opiekuna. Jest to ogromne udogodnienie, które wpływa na bezpieczeństwo osoby starszej, a w żaden sposób nie nakłada na nią konieczności rezygnowania z poczucie niezależności i samorealizacji.

Dzisiejsze nowinki techniczne poprawiają jakość naszego codziennego życia. Pozwalają na szybki kontakt z drugimi osobami za pomocą specjalnych urządzeń, na przykład telefonów komórkowych bądź specjalnych opasek dla seniorów stworzonych w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Pomagają nam w pokonywaniu barier oraz w uzyskaniu upragnionej niezależności. Świetnie spełniają swoją rolę oraz cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Na pewno na stałe zagoszczą w naszym życiu.