Lampy w wystroju jadalni

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Lampy w wystroju jadalni

Mówi się, że sercem każdego domu jest kuchnia. Wspólne posiłki wzmacniają więzi między ludźmi. Nieraz rodzinne spotkania zaczynają się w jadalni by dopiero potem przenieść się do salonu. Nic więc dziwnego, że wiele rodzin przykłada szczególną uwagę do wystroju właśnie tego pomieszczenia. W końcu śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, a kolacja to czas na wieczorny relaks. W jadalni i kuchni spędzamy dużo czasu, najczęściej w towarzystwie naszych najbliższych. W nich możemy poczuć się inaczej niż w salonie, czy sypialni. Zadbajmy o to odpowiednim wystrojem.

Jadalnia – oświetlenie serca domu

lampy do jadalniKto z nas nie oglądał rodzinnych seriali, w których niemal w każdym odcinku rodzina spotykała się przy dużym stole w kuchni? Posiłki potrafią być niezwykłym wydarzeniem – urodzinowe obiady, zaręczynowa kolacja. Dlaczego wiec nie zadbać o wyjątkowy klimat naszych własnych jadalni? Sprzęty kuchenne muszą być przede wszystkim praktycznie. Jednak lampy w jadalni to jeden z tych elementów, który prócz oświetlenia może być niezwykłym elementem dekoracyjnym. Jeśli w duszy gra nam swojski, delikatny klimat wiejskich chat, w których kuchnia pachnie chlebem i ciepłą zupą wybierzemy lampy z naturalnego tworzywa. Może duży, wiklinowy klosz zawieszony tuż pod sufitem? Lub wiszącą lampę ze zdobieniami z prawdziwego drewna? Innym bardziej odpowiada duch nowoczesności. Wtedy do wyboru są lampy z błyszczącego metalu – surowe bryły lub misterne zawijasy. Możemy pójść w zgodzie z zasadą minimalizmu i wybrać lampy do jadalni o małych kloszach – przezroczyste lub w neutralnym kolorze. Jeśli marzy nam się coś z przepychem możemy zaszaleć z wyborem kryształowych lamp, lub takich z innymi niezwykłymi zdobieniami. Ciekawym trendem są wiszące lampy, które zatrzymują się tuż nad powierzchnią stołu. Mogą występować pojedynczo, choć efektowniej wyglądają w komplecie. Zawieszając każdą lampę na innej wysokości dodamy wnętrzu nowoczesnego, wyjątkowego charakteru. Zadbajmy też o przyjemną dla wzroku barwę światła. Romantyczną atmosferę zapewni ciepłe, żółte światło. W nowoczesnej kuchni, od lśniących powierzchni ładniej będą odbijać się białe smugi światła.

Każdy z nas może dobrać lampy idealne pod swój gust. Czy te bardziej surowe, coś modnego w danym sezonie, lub ręcznie robione? Ważne by klimat w jadalni odpowiadał naszym potrzebom. Nie bójmy się też eksperymentować. Czy ktoś mieszkając w jednym miejscu, już od kilka lat, nigdy nie przemalował sypialni? Czy nie przemeblował kiedyś salonu? Jadalnia może zmieniać się wraz z nami, a dodatki w niej mogą podkreślać różne style, które aktualnie nas przekonują. Czasem wystarczy zmienić w pomieszczeniu jedynie lampę by nadać mu nowy charakter.